TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przypadająca dwa lata temu 100 rocznica objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila – człowieka, który „zeuropeizował Tarnów”, symbolu „cudu” gospodarczego miasta i ziemi tarnowskiej początku XX wieku, stworzyła doskonałą okazję do ustanowienia roku 2007 w Tarnowie „Rokiem Tadeusza Tertila” oraz „Nagrody Imienia Tadeusza Tertila” dla autorów prac licencjackich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim.

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w Bazylice Katedralnej. Jest ona zawsze otwierana w listopadzie z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

W dniu 28 października br. odbył się II etap wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. 54 elektorów wybrało spośród siebie 25 radnych reprezentujących tarnowską młodzież. Młodzieżowa Rada Miejska składa się z 10 gimnazjalistów oraz 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Już 4 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowowybranej rady na której min. wybrane zostanie prezydium.

Skauci z Veszprem z Magyar Cserkészszövetség (Związek Skautów Węgierskich) w dniach 26-28 października przyjechali do Tarnowa do harcerzy z Hufca Tarnów Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. Józefa Bema. Wizyta, to jest realizacją części planu tarnowskich harcerzy w ramach Roku Generała Józefa Bema.

W tym roku, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości, na które już dzisiaj zapraszamy, niepodległość świętować będziemy „dosłownie” na tarnowskich ulicach.

Rekordowa liczba prac - blisko 200 napłynęła na organizowany przez Urząd Miasta Tarnowa po raz drugi konkurs fotograficzny „Wakacyjna przyroda”.

Pozytywnym sygnałem płynącym z tarnowskiego rynku pracy jest uruchomienie kilkuset miejsc pracy na terenie nowopowstającej Galerii Tarnovia w Tarnowie. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie współpracuje z pracodawcami rozpoczynającymi działalność na terenie Galerii już od lutego br. Nowych miejsc pracy będzie więcej. Informację w tej sprawie przekazał, podczas spotkania z dziennikarzami, Prezydent Ryszard Ścigała.

Osoby objęte zwolnieniami grupowymi w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie otrzymają specjalne świadczenia socjalne. To odpowiedź Gospodarza Miasta na liczne prośby mieszkańców. Miasto może pomóc mieszkańcom Tarnowa (grupa blisko trzydziestu osób), z wszystkimi został już nawiązany bezpośredni kontakt. Całość koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Trwa konkurs dla wyjątkowych mieszkanek miasta i okolic – „Kobieta Tarnowa”. Jego pomysłodawcą jest firma TK Development, inwestor Galerii Tarnovia – pierwszego centrum handlowego w mieście. Mieszkańcy Tarnowa mogą zgłaszać swoje kandydatki do 6 listopada br. Dla zwyciężczyń przewidziano niezwykle atrakcyjne nagrody.

 

Zmiana organizacji ruchu projektowana do wprowadzenia przy cmentarzach
w dniach 31 października i 1 listopada 2009 r.:

Znaczniki

Archiwalne