TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Sporo ciekawych propozycji widnieje w ofercie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, który przedstawił swój repertuar na okres do końca maja. Znajdują się w nim nie tylko nowe propozycje, ale także lubiane tytuły oraz wielkie powroty.

Tarnowski Ośrodek Lekkiej Atletyki oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 23 zapraszają na I Halowe Mistrzostwa Tarnowa Przedszkolaków. Odbędą się one w najbliższą sobotę, 3 lutego w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na Osiedlu Legionów, a przebiegać będą pod hasłem „Młody Olimpijczyk”.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, którego porywy w północnej Małopolsce osiągnąć mogą nawet 80 kilometrów na godzinę.

Gmina Miasta Tarnowa wraz z początkiem roku uruchomiła nowy projekt skierowany do osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym z Tarnowa i subregionu tarnowskiego pn. „Od bierności do aktywności” w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Na początku stycznia oficjalnie otwarto biuro projektu oraz przedstawiono harmonogram prac związanych z realizacją projektu.

Zakończyła się aukcja miniaturki rzeźby kataryniarza z tarnowskiego Burku, przekazanej przez prezydenta Tarnowa, Romana Ciepielę przedstawicielom Tarnowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Statuetkę wylicytować można było w internecie. Jej cena wywoławcza wynosiła 1000 złotych, sprzedano ją natomiast za 3350 złotych.

Sezon studniówkowych balów rozpoczął się na dobre.

W pierwszej połowie bieżącego roku Rada Miejska w Tarnowie otrzyma do zatwierdzenia projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego terenu dawnego Owintaru oraz terenów do niego przyległych. Jest to przedsięwzięcie dużej wagi zarówno dla miasta, jak i dla Skarbu Państwa, dlatego – chcąc zachować pełną transparentność i przejrzystość całego procesu – prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wystąpił do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o ochronę antykorupcyjną nad przebiegiem uchwalania MPZP.

Podczas weekendu nie zabraknie jak zwykle emocji sportowych, tym razem także na poziomie pierwszoligowym. Będzie można również potańczyć, posłuchać piosenki aktorskiej czy też muzyki klasycznej. Miłośników dobrego kina zapraszamy natomiast na kolejny film z cyklu Cinemarzenie.

Opracowanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z budową krytej pływalni – tak brzmi tytuł nowego zadania inwestycyjnego, którego realizację zapowiedział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Rada Miejska w Tarnowie jednogłośnie uchwaliła budżet Gminy Miasta Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne