TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Uwaga Rodzice, wraz z pierwszym dniem lutego możecie już zapisywać swoje dzieci do tarnowskich szkół podstawowych. Nabór odbywa się jedynie drogą elektroniczną. Jeżeli macie z tym jakiekolwiek trudności, w każdej, wybranej przez Was placówce, można to zrobić przy pomocy pracowników.

Otwarcie nowego, największego placu targowego w Tarnowie już 20 lutego! Jest tam 650 stanowisk handlowych na placu, pawilon na 11 sklepików i gastronomię oraz osobny budynek socjalny z sanitariatami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Jako, że niektórzy handlowcy zajmą dwa miejsca, Targowiska Miejskie liczą, że w piątki i niedziele na nowym, największym placu targowym w Tarnowie – Placu Chyszów będzie 350-400 sprzedawców! Tylu już zadeklarowało swoją stałą obecność.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz wypoczywających w naszym regionie w okresie zimowych wakacji turystów - to główne cele policyjnej akcji "Bezpieczne ferie 2011" Tarnowska policja już rozpoczęła działania w ramach corocznie prowadzonej akcji. Zostaną one zintensyfikowane w okresie od 31 stycznia do 13 lutego, czyli w terminie trwania ferii w naszym województwie. W akcję włącza się również tarnowska Straż Miejska.

W Urzędzie Miasta Tarnowa dobyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego służące omówieniu reagowania na wypadek powodzi. W spotkaniu udział wzięły wszystkie angażowane w akcje powodziowe wydziały Urzędu Miasta oraz przedstawiciele służb mundurowych. Odprawę nadzorował Prezydent Ryszard Ścigała.

Na małopolskie linie kolejowe wyjechały dwa nowe pociągi. Dobrze wyposażone i szybkie składy, które zostały zakupione przez władze Małopolski, będą kursować również na trasie Tarnów-Kraków. Po remoncie dworca PKP to kolejna, duża inwestycja kolejowa w mieście. W Tarnowie odbyła się uroczysta prezentacja sprzętu.

Rusza realizacja zadania z zakresu pomocy społecznej, które anonsowaliśmy w grudniu ubiegłego roku, wraz z rozpoczęciem akcji „Daj bliskim swoje ciepło – nie tylko na święta”. Już wiadomo, że przygotowaniem i rozdysponowaniem darów dla ubogich mieszkańców zajmie się Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne, Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Organizacja ta została wyłoniona w drodze konkursu.

Pracownicy tarnowskich szkół otrzymają dodatkowe środki finansowe. Mowa o nagrodach rocznych, tzw. „trzynastkach” dla pracowników administracji i obsługi oraz nauczycieli. Środki na nagrody roczne znajdują się już na kontach poszczególnych szkół, są zabezpieczone w budżetach.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Gazety Krakowskiej:

Julia i Jakub to imiona najczęściej nadawane dzieciom urodzonym w roku 2010. Wszyscy mali tarnowianie, którzy przyszli na świat w 680-tą rocznicę lokacji miasta, wraz z rodzicami, uhonorowani zostali podarunkami wręczanymi podczas spotkań z Prezydentem Miasta. W Sali Lustrzanej odbyło się piąte, ostatnie takie spotkanie, na które zaproszono ponad siedemdziesięcioro dzieci. To niemowlęta urodzone w ostatnim miesiącu minionego roku.

Już od września, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ruszy pierwszy w Tarnowie kurs przeduniwersytecki przygotowujący do międzynarodowej matury. Wciąż można zapisać się do klasy, która rozpocznie ten program i uzyskać szansę na studia na zagranicznym, renomowanym uniwersytecie. Z apelem o spróbowanie swoich sił w tym projekcie wystąpił do młodych ludzi Prezydent Ryszard Ścigała.

Znaczniki

Archiwalne