TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Od 3 do 8 lutego w Tarnowie będzie okazja do poznania istoty największego eksperymentu w dziejach ludzkości, prowadzonego w laboratorium CERN pod Genewą, porównywanego do wyprawy na księżyc i podróży w czasie. W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej zaprezentowana zostanie interaktywna wystawa „Wielki Zderzacz Hadronów - Jak to działa?”, przygotowana przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz zaangażowanych w prowadzone w Szwajcarii badania naukowców.

Krakowskie Centrum Zarządzania i Administracji organizuje bezpłatne szkolenie „Spin-off, spin-out – na start”, adresowane m.in. do pracowników naukowych, doktorantów, studentów i absolwentów szkół wyższych (do roku od zdobycia dyplomu). Zajęcia rozpoczną się 23 lutego.

Uczniowie klasy o profilu strażackim XVI LO otrzymali kompletne umundurowanie ochronne. Przekazał je prezydent Ryszard Ścigała.

Tarnów i Łódź – to jedyne urzędy miasta uhonorowane EuroCertyfikatem 2008, przyznawanym w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe oraz Eurofirmę Media. Europejski dokument potwierdzający wysoki standard działalności odebrał w Warszawie prezydent naszego miasta Ryszard Ścigała.

Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa ksiądz profesor dr hab. Michał Heller otrzymał tytuł doktora honoris causa warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zmieniłeś adres, imię, nazwisko nie zapomnij o wymianie dowodu osobistego. Taki obowiązek nakładają nowe przepisy, obowiązujące od 1 stycznia 2009 roku.

Prezydent Ryszard Ścigała odbierze 22 stycznia w Warszawie EuroCertyfikat 2008, przyznany Urzędowi Miasta Tarnowa w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe przy współpracy z EurofirmąMedia MT, Polskim Centrum Certyfikacji i Polską Grupą Doradczą. UMT został laureatem w kategorii Certyfikat Zarządzania Instytucją/Firmą.

146 lat temu – 22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe. Tarnowskie obchody rocznicy tego wydarzenia odbyły się na Starym Cmentarzu. Zorganizowane zostały przez tarnowski Hufiec ZHP im. gen. Józefa Bema oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, pod patronatem prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały.

200 tysięcy złotych tyle wstępnie uzbierały tarnowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas XVII finału imprezy. Oficjalne dane poznamy pod koniec miesiąca. Wynik jest rekordowy.

Od 1 marca Tarnowskie Centrum Edukacji oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 prowadzić będą kursy spawacza, fryzjera i grafika komputerowego. To oferta dla tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w tych zawodach, bądź uzyskać nowe umiejętności od podstaw.

Znaczniki

Archiwalne