Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

W dniach 17-18.03.2018 r. reprezentacja sekcji pływania TZSN START wzięła udział w zorganizowanych w Bydgoszczy Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.

Rywalizację sportową oceniano w czterech kategoriach wiekowych: grupa D zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi; grupa C zawodnicy urodzeni w latach 2003-2005; grupa B zawodnicy z roczników 1999-2002; grupa najstarsza z roczników gr A 1995-1998. Tarnów reprezentowało ośmioro pływaków, którzy wywalczyli osiem medali w kategoriach wiekowych oraz pierwsze miejsca w grupach startowych. Najlepszą zawodniczką okazała się Patrycja Wojnarowska kat. wiekowa 16-19 lat zdobyła dwa złota i srebro za styl dow.  klas. i grzb. Karolina Szumlańska kat wiekowa 20-23 lata zdobyła srebro za styl klasyczny.

Najlepszy i najmłodszy zawodnik wśród mężczyzn to  Hubert Podgorski startował w  kat. wiekowej 12 lat i młodsi,  zdobył dwa złote, jeden srebrny medal w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym.

Artur Romaniszyn kat. wiekowa 16-19 lat wywalczył srebro za styl zmienny.Pozostali zawodnicy zdobyli dyplomy w swoich grupach startowych: Natalia Gogola gr S10 pierwsze miejsce na dystansie 100 m styl klasycznym, Weronka Kolbusz gr S3 pierwsze miejsce 100 m styl grzbietowym, Bartosz Kluska gr S6 pierwsze miejsce 100 m styl klasycznym i Szymon  Broniec  najmocniejsza 10 gr szóste miejsce 100 stylem dowolnym.

Wyczynowa sekcja pływacka prowadzona jest przez trenerów: Anetę i Macieja Perkowskich. Naukę i doskonalenie umiejętności pływackich dla niepełnosprawnej młodzieży miasta Tarnowa prowadzą  instruktorzy: Ania Szczepańska, Marcin Musiał i Maciej Perkowski – projekty współfinansowane są przez  Urząd Miasta Tarnowa, PFRON oraz Polski Komitet Paraolimpijski.