NOT-owskie Zaduszki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

NOT-owskie Zaduszki

Pamięć o Koleżankach i Kolegach, którzy odeszli ze środowiska technicznych stowarzyszeń i twórczych gospodarczo profesji – kultywujemy w tarnowskim Domu Technika w formie Zaduszkowych NOT-owskich spotkań.

Zarząd tarnowskiej Naczelnej Organizacji Technicznej wraz ze stowarzyszeniami technicznymi jest autorem i wydawcą książkowej edycji zaduszkowych wspomnień o tarnowskich inżynierach i technikach, pozostających w naszej wdzięcznej i trwałej pamięci.

Tradycją jest ich sekwencyjne przybliżenie na zaduszkowych spotkaniach. Obecny okres, ubogacony w Domu Technika foto-wystawą pt. „Technika wojenna frontu, zaplecza i logistyki I Wojny Światowej oraz batalii tarnowsko-gorlickiej”, zainspirował do wydania przez tutejszy NOT drugiej części zaduszkowej książki pod tytułem „Z naszych rodzinnych albumów wspomnienia o uczestnikach I Wojny Światowej i walk o niepodległość II RP”.

Zawiera ona prezentowane na wystawie i konferencjach jej towarzyszących wspomnienia, przygotowane przez Kolegów związanych rodzinnie lub środowiskowo z żołnierzami tych walk i batalii. Wysiłek i ich poświęcenie na bitewnych frontach, przez które prowadziły drogi do odzyskania niepodległości, stanowi dziś temat kolejnych listopadowych NOT-wskich Zaduszek.

29.11.2016 r.

Rynek 10, sala 222