Z piątki naszych drużyn wygrał tylko Metal - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Z piątki naszych drużyn wygrał tylko Metal

Zwycięstwo, remis i trzy porażki – tak przedstawia się bilans występów tarnowskich zespołów piłkarskich podczas pierwszego pełnego weekendu w tegorocznych rozgrywkach seniorskich mężczyzn.

Piłka do piłki nożnej

Trzecioligowa Unia Tarnów drugi z rzędu mecz na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościach zakończyła porażką 2-3. Spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 11 min objęli prowadzenie po kontrze zakończonej trafieniem Jakuba Kobylińskiego. Niespełna kwadrans później było 1-1, w 24 min Jakub Bator sfinalizował bowiem podanie Szymona Midy. Po zmianie stron więcej z gry mieli goście, którzy swą wyższość udowodnili trafieniami Jakuba Kobylińskiego (56 min) i Jarosława Kosieradzkiego (77 min). Bramka strzelona w 82 min głową przez Benedykta Piotrowskiego zmniejszyła jedynie rozmiary przegranej Unii, która aktualnie zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce.

Z trójki naszych piątoligowców najlepiej w pierwszej kolejce rundy wiosennej zaprezentował się Metal Tarnów. W domowym spotkaniu tarnowianie pokonali 3-2 (2-1) Dunajec Zakliczyn, umacniając się na szóstej pozycji w tabeli. Do przerwy wszystkie bramki padły po rzutach karnych, wykorzystanych przez Dariusza Rajczyka (22 i 30 min) oraz Kamila Wójcika (45+1 min). Ten ostatni na listę strzelców wpisał się także w 49 min, wynik meczu ustalił natomiast w 66 min Damian Wolański.

Atutu własnego boiska nie wykorzystali natomiast piłkarze Tarnovii, bezbramkowo remisując z zamykającym tabelę LKS Szaflary. Mimo tej straty punktów, nasz zespół awansował na siódme miejsce w tabeli.

Rezerwy Unii Tarnów nie przywiozły natomiast punktów z Nowego Sącza, gdzie zmierzyły się z wiceliderem, tamtejszym Dunajcem. Do przerwy padła w tym spotkaniu tylko jedna bramka, w 31 min zdobył ją Łukasz Kruczek. Po pięciu minutach gry po przerwie prowadzenie Dunajca podwyższył Mateusz Pomietło, a w 60 min trzecią bramkę dla sądeczan zdobył Kacper Chruślicki. Wynik na 3-1 (1-0) ustalił minutę później Filip Padło. Po szesnastu kolejkach Unia II nadal zajmuje w tabeli przedostatnie, piętnaste miejsce.

Punktów nie zdobyła także, grająca w klasie „A”, Iskra Tarnów. Tarnowianie w meczu, w którym pełnili rolę gospodarza zmierzyli się w Lisiej Górze z Pogórzem Pleśna. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 0-1 (0-0), a jedyną bramkę zdobył w 55 min Adam Cich. Przegrana ta zepchnęła Iskrę na jedenaste miejsce w tabeli.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski