Wysoka porażka na początek rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka na początek rundy

Występujące w Centralnej Lidze Juniorek U-16 piłkarki TS Iskra Tarnów z pewnością nie mogą mówić o udanym początku rundy wiosennej. W pierwszym jej meczu, tarnowianki przegrały bowiem u siebie 1-5 (0-1) z Akademią Piłkarską Beniaminek Krosno.

Mecz Centralnej Ligi Juniorek U-16 w piłce nożnej: TS Iskra Tarnów - AP Beniaminek Krosno

W pierwszej połowie spotkania rozegranego na boisku w Woli Rzędzińskiej padła tylko jedna bramka. W 27 min na listę strzelczyń wpisała się Amelia Polak.

Bohaterką pierwszych dwóch kwadransów po przerwie była Wiktoria Gorzynik, która dwukrotnie (54 i 66 min) zmusiła do kapitulacji Milenę Gołąb. W 74 min czwartą bramkę dla krośnianek zdobyła Oliwia Ochędowska. Cztery minuty później po trafieniu Weroniki Wasilewskiej przyjezdne prowadziły natomiast 5-0. Honorową bramkę dla tarnowianek zdobyła w 80 min kapitan zespołu, Blanka Zając. Przegrana ta zepchnęła podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika na szóste miejsce w tabeli.

TS Iskra: Milena Gołąb – Natalia Gala, Olimpia Klimek (50 Martyna Susz), Amelia Miterka, Karolina Najberek, Natalia Olchawska, Katarzyna Sowa (50 Hanna Stachoń, 70 Julia Madura), Gabriela Więcław (50 Julia Damian) Zuzanna Wróbel, Olga Wulkowicz, Blanka Zając.