Wygrana Franciszka Liszki i pech Marcela Kuca - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana Franciszka Liszki i pech Marcela Kuca

Podczas minionego weekendu kartingowcy TTSK K-Team rywalizowali na torach w Toruniu i w Sarno. Szczególne powody do zadowolenia mieli po zawodach inaugurujących serie Rok Cup Poland, w których Franciszek Liszka okazał się najlepszy w swojej kategorii, a Maciej Gładysz zakończył rywalizację na drugiej pozycji.

Na torze we włoskim Sarno odbyła się pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Europy. W kategorii OK. Junior wystartowało siedemdziesięciu ośmiu zawodników z całego świata, w tym zawodnik TTSK K-Team Tarnów, Marcel Kuc. W kwalifikacjach swojej grupy uzyskał on siedemnasty wynik, co dało mu czterdzieste piąte miejsce w całej stawce. Bardzo dobra jazda w biegach kwalifikacyjnych (zajmował w nich kolejno trzynaste, dziesiąte, ósme, dwunaste i raz jeszcze ósme miejsce) pozwoliła mu na zajęcie dwudziestej siódmej lokaty i awans do ścisłego finału, w którym wystartowało trzydziestu czterech najlepszych kierowców. Niestety, już na pierwszym okrążeniu finałowej rywalizacji w Marcela uderzył reprezentant gospodarzy, co wykluczyło młodego tarnowianina z dalszej rywalizacji.

Kolejna runda Kartingowych Mistrzostw Europy rozegrana zostanie w dniach 17-20 w Anglii, na torze PF Int’l. Wcześniej, w niedzielę 6 maja, Marcel Kuc wystartuje we francuskim Salbris, gdzie odbędzie się pierwsza runda mistrzostw CIK-FIA Karting Academy Trophy.

W rozegranych na torze Avix Racing Arena w Toruniu pierwszych zawodach najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, Rok Cup Poland, startowała czwórka reprezentantów TTSK K-Team Tarnów. Najlepiej spośród nich zaprezentował się występujący w kategorii Baby Rok, Franciszek Liszka. W kwalifikacjach zajął on drugie miejsce, biegi kwalifikacyjne ukończył natomiast na pierwszej i piątej pozycji. Zarówno w przedfinale, jak i w finale okazał się natomiast najszybszy, zajmując rzecz jasna pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Pozostała trójka tarnowian rywalizowała w kategorii Mini Rok. Najszybszy z nich okazał się Maciej Gładysz, który w kwalifikacjach, obu biegach kwalifikacyjnych i przedfinale był drugi, a finał ukończył na trzecim miejscu, co dało mu drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Kajetan Gawron rozpoczął zmagania od dziesiątego miejsca w kwalifikacjach. Następnie wywalczył dwunastą i dziewiątą pozycję w wyścigach kwalifikacyjnych oraz dziewiąte miejsce w przedfinale. W finale sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji, a w klasyfikacji generalnej zajął dziewiąte miejsce. Natalia Gładysz w kwalifikacjach, jednym z biegów kwalifikacyjnych oraz w przedfinale klasyfikowana była na szesnastym miejscu, a w drugim wyścigu kwalifikacyjnym zajęła piętnastą pozycję. W finale minęła linię mety jako czternasta, plasując się na siedemnastym miejscu w klasyfikacji generalnej. W punktacji drużynowej tej kategorii, TTSK K-Team zajął drugą lokatę.

Kolejną seria Rok Cup Poland odbędzie się 11-12 maja na torze w Bydgoszczy.

Fot. K. Liszka