Wicemistrz Polski w Arenie Jaskółka Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wicemistrz Polski w Arenie Jaskółka Tarnów

Ostatni w rundzie zasadniczej mecz przed swoją publicznością rozegrają w sobotę 23 marca piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu dwudziestej piątej serii Orlen Superligi, tarnowianie zmierzą się Arenie Jaskółka Tarnów z wicemistrzem Polski i aktualnym wiceliderem, Orlen Wisłą Płock.

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów

Pierwsze miejsce w tabeli płocczanie stracili zaledwie wczoraj. Było to skutkiem porażki 29-34 (14-15), w rozegranym w płockiej Orlen Arenie pojedynku z Industrią Kielce. Wcześniej płocczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść wszystkie 23 spotkania, między innymi pokonując na wyjeździe 29-28 (15-11) broniącą mistrzowskiego tytułu „siódemkę” z Kielc. Średnio wygrywali przy tym mecz różnicą blisko 12 bramek.

W rozegranym w listopadzie ubiegłego roku spotkaniu w Płocku, Orlen Wisła Płock rozgromiła Grupę Azoty Unię Tarnów 35-13, pokaz skutecznej gry dając zwłaszcza w drugiej połowie. Do przerwy podopieczni trenera Xaviera Sabate prowadzili bowiem tylko 14-8, a w 35 min 18-10. Kolejny fragment spotkania wygrali jednak 16-1 (między 35 a 50 minutą rzucili jedenaście bramek nie tracąc żadnej) i na cztery minuty przed końcem prowadzili 34-11. Najwięcej, bo 10 bramek dla zwycięzców zdobył Tin Lucin. Pięć trafień zaliczył Michał Daszek, czterokrotnie na listę strzelców wpisał się natomiast Miha Zarabec. W tarnowskim zespole 5 goli zdobył Jakub Sikora, a po 2 bramki rzucili Aliaksandr Bushkou i Vladyslav Parovinchak.

Patrząc na kończącą się powoli rundę zasadniczą najlepszym strzelcem „Nafciarzy” jest 25-letni chorwacki rozgrywający Tin Lucin – 100 bramek. 90 trafień ma na koncie 37-letni skrzydłowy Przemysław Krajewski, a 82 razy na listę strzelców wpisał się inny rutynowany skrzydłowy, 32-letni Michał Daszek.