Ważne zwycięstwo młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ważne zwycięstwo młodzików Pałacu

Kolejny mecz rozegrali młodzi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, występujący w pierwszej lidze młodzików Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Grający w swojej hali podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego pokonali w nim 19-18 (10-5) ekipę SKS Kusy Kraków.

Pierwszą bramkę zdobyli krakowianie, ale było to jedyne ich prowadzenie w tym spotkaniu. Do remisu jeszcze w 1 min doprowadził Patryk Majcher, a po okresie nieskutecznej gry z obu stron (m.in. dwa niewykorzystane rzuty karne), na listę strzelców wpisali się Patryk Majcher oraz Klaudiusz Kasprzyk i w 11 min Pałac prowadził 3-1. Między dwunastą, a siedemnastą minutą, tarnowianie zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej i powiększyli swą przewagę do czterech trafień (6-2). Do rezultatu 9-5 obie „siódemki” trafiały na przemian, ostatnie w tej odsłonie słowo należało jednak do Kamila Mruka, który ustalił wynik do przerwy.

W 29 min po rzucie karnym Konrada Wątroby i dwóch trafieniach Patryka Majchera, zespół trenera Szczepana Greczyńskiego prowadził już 13-5. Siedem minut później po kolejnym rzucie karnym wykorzystanym przez Konrada Wątrobę tarnowianie wygrywali 17-10 i nic nie wskazywało na to, żeby ich zwycięstwo mogło być zagrożone. W 39 min zrobiło się jednak 17-13, a siedem minut później przewaga Pałacu zmalała do dwóch zaledwie „oczek” (18-16). Na szczęście w 47 min między słupki trafił Jakub Kociuba, a dwie bramki zdobyte przez przyjezdnych zmniejszyły tylko rozmiary przegranej „siódemki” z Krakowa.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Patryk Majcher 8, Jakub Kociuba 3, Michał Mucha 3, Konrad Wątroba 3, Klaudiusz Kasprzyk 1, Kamil Mruk 1, Kamil Gromadzki, Kornel Małek, Jakub Sikora, Dominik Starzyk, Igor Tarczoń, Szymon Wajda, Jakub Wzorek, Kacper Zając.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski