Unia wygrała w Woli Rzędzińskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Unia wygrała w Woli Rzędzińskiej

Wygranymi zakończyły się wczorajsze ligowe spotkania piłkarek drugiej drużyny Tarnovii i futbolistów Unii Tarnów. Zwycięstwo odniósł także Metal Tarnów, dzięki czemu awansował do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu w Tarnowie.

Występujące w trzeciej lidze piłkarki rezerw Tarnovii zmierzyły się na stadionie przy ul. Bandrowskiego z Bronowianką Kraków. Pierwszy w tym sezonie domowy mecz zakończył się efektowną wygraną tarnowskiego beniaminka. Ostre strzelanie rozpoczęła w 13 min niespełna 15-letnia Karolina Kozioł. W dalszych minutach pierwszej połowy dwie bramki zdobyła Klaudia Skrzyniarz (20 i 27 min), na listę strzelczyń wpisała się także Emilia Bochenek (25 min). W drugiej połowie kolejne dwa gole strzeliła Karolina Kozioł (57 i 62 min), a w 68 min między słupki trafiła Nikoletta Borysiak. Rezultat na 7-1 (4-0) dla naszej drużyny ustaliła w 89 min Zofia Śmietana. Po dwóch kolejkach, Tarnovia II zajmuje w trzecioligowej tabeli drugą pozycję.

W piątym w tym sezonie meczu o mistrzostwo czwartej ligi, Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z beniaminkiem, Wolanią Wola Rzędzińska. Pierwsza połowa należała do „Jaskółek”. W 18 min na listę strzelców wpisał się Szymon Adamski, a wynik do przerwy ustalił w 45 min Roman Vorobei. Po zmianie stron prowadzenie Unii podwyższył Artur Biały, pokonując miejscowego bramkarza w 54 i 62 min. W odpowiedzi dwukrotnie trafiła wprawdzie Wolania i po bramkach zdobytych w krótkim odstępie czasu przez Mateusza Michonia (70 min) i Jakuba Płaczka (72 min) zrobiło się 2-4, ale w 81 min hat-trick skompletował Artur Biały. W 89 min rozmiary przegranej Wolanii zmniejszył jeszcze Konrad Barwacz i Unia wygrała 5-3 (2-0). Po tym zwycięstwie, „Jaskółki” plasują się w tabeli na czwartym miejscu.

Ze zmiennym szczęściem grały wczoraj nasze zespoły w spotkaniach pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu w Tarnowie. Grający na własnym boisku Błękitni 1947 Tarnów przegrali 2-3 z LKS-em Ładna, Metal Tarnów w wyjazdowym meczu rozgromił natomiast 7-1 Pogórze Pleśna.