"Twierdza" przy Warsztatowej nadal niezdobyta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

"Twierdza" przy Warsztatowej nadal niezdobyta

Po piłkarskim weekendzie sporo powodów do zadowolenia mogą mieć kibice Tarnovii. Swoje mecze wygrały obie czwartoligowe drużyny najstarszego tarnowskiego klubu, a do pełni szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa pierwszoligowego zespołu kobiet. Kolejny komplet punktów zdobyli także piłkarze Metalu Tarnów, w derbowym pojedynku o mistrzostwo klasy „B” górą byli natomiast Błękitni Tarnów.

Pierwszoligowe piłkarki Tarnovii przywiozły jeden punkt z wyjazdowego pojedynku z Rolnikiem Biedrzychowice. Tarnowianki objęły prowadzenie w 43 min po akcji Katarzyny Białoszewskiej z Justyną Kapustką, zakończonej trafieniem tej drugiej. Wynik spotkania na 1-1 (0-1) ustaliła w 82 min po kontrze Natalia Wojdyło. Po tym remisie ekipa z Tarnowa klasyfikowana jest w tabeli grupy południowej na czwartym miejscu.

W trzeciej lidze mężczyzn, tarnowska Unia, z kilkoma debiutantami w składzie, nie sprostała Sole Oświęcim, w wyjazdowym meczu przegrywając z liderem 0-3 (0-1). Tarnowianie pierwszą bramkę stracili w 13 min po strzale zza pola karnego Krzysztofa Hałgasa. Na kolejne trafienia kibice w Oświęcimiu czekać musieli do samej końcówki spotkania. W 85 min celnie główkował Arkadiusz Czapla, a dwie minuty później wynik ustalił Dawid Dynarek, pokonując Bartłomieja Banka z rzutu karnego. Po dwunastu kolejkach Unia klasyfikowana jest na piętnastym miejscu, mając tylko punkt przewagi nad zamykającym tabelę JKS 1909 Jarosław.

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze czwartoligowej Tarnovii Tarnów, pokonując na wyjeździe 2-1 (2-0) dotychczasowego wicelidera, niepokonany na własnym boisku, zespół Glinika Gorlice. Goście objęli prowadzenie w 33 min. Po strzale Kamila Wilka piłka odbiła się od Marcina Szarego i trafiła między słupki. Kamil Wilk miał udział również w drugiej bramce dla tarnowian; w 41 min po jego dośrodkowaniu celnie z 6 metrów główkował Patryk Dydyk. Jedyną bramkę dla Glinika zdobył w 57 min Rafał Gadzina, wykorzystując rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Tomasza Sanoka. Po tym zwycięstwie, mająca jeszcze do rozegrania dwa mecze zalegle, Tarnovia zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

O kolejne punkty wzbogaciły się także czwartoligowe piłkarki Tarnovii II Tarnów. Po dwóch trafieniach Emilii Bochenek (4 i 31 min) pokonały one w Łapanowie 2-0 (2-0) tamtejszego Piasta. Było to ich czwarte zwycięstwo w czwartym meczu wyjazdowym, po którym tarnowianki zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Serię meczów bez straty punktu na własnym boisku kontynuują piłkarze występującego w klasie okręgowej Metalu Tarnów. W sobotę pokonali oni 2-0 (2-0) Victorię Koszyce Małe, odnosząc szóste zwycięstwo przed własną publicznością. Wynik otworzył już w 13 min Daniel Przydział, w 45 min bramkarza gości do kapitulacji zmusił natomiast Maciej Wójtowicz. Tarnowianie plasują się obecnie na szóstej pozycji, do wicelidera, Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska tracąc tylko punkt. Metal ma przy tym jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Zorzą Zaczarnie.

W klasie „B” doszło do zaległego derbowego pojedynku pomiędzy Iskrą Tarnów, a Błękitnymi Tarnów. Zakończył się on wynikiem 4-2 (1-1) dla Błękitnych. Dwie pierwsze bramki dla zwycięzców zdobył Krzysztof Jachim, a po jednym trafieniu dorzucili Marcin Pociecha oraz Grzegorz Kluba.