Trzecioligowcy zagrają już za trzy tygodnie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecioligowcy zagrają już za trzy tygodnie

Piłkarze tarnowskich klubów poznali już - wstępne lub oficjalne – terminarze spotkań w rundzie wiosennej. Jako pierwsi rozgrywki wznowią zawodnicy trzecioligowej Unii, najdłużej na występy swoich ulubieńców czekać będą natomiast musieli kibice występujących w klasie „B” Błękitnych Tarnów i Iskry Tarnów.

Piłkarze tarnowskiej Unii na inaugurację rundy rewanżowej czwartej grupy trzeciej ligi, w sobotę 10 marca o godz. 15 zmierzą się na własnym boisku z Avią Świdnik. Zdecydowana większość trzecioligowych meczów rozgrywana będzie w terminach sobotnio-niedzielnych. Jedynie dwie kolejki – 25 kwietnia i 30 maja – wyznaczono na środy. Spotkania ostatniej kolejki odbędą się w sobotę 16 czerwca.

Występująca we wschodniej grupie czwartej ligi Tarnovia Tarnów, w pierwszym wiosennym pojedynku zagra na wyjeździe z Tuchovią Tuchów (24-25 marca). Czwartoligowców czeka bardzo pracowity początek maja. Dwudziesta druga kolejka wyznaczona została bowiem na wtorek 1 maja, dwudziesta trzecia na czwartek 3 maja, a dwudziesta czwarta na weekend 5-6 maja. W środku tygodnia przyjdzie rywalizować zespołom występującym na tym szczeblu rozgrywek również w dwudziestej ósmej kolejce zaplanowanej na 30-31 maja (środa-czwartek). Ostatnie mecze rozegrają one natomiast w sobotę 9 czerwca.

W klasie okręgowej, Metal Tarnów pierwszych w rundzie rewanżowej punktów szukał będzie w wyjazdowym pojedynku z Nową Jastrząbką (17-18 marca). Podobnie jak w przypadku trzecioligowców, piłkarze grający w „okręgówce” będą mieli w tej rundzie zajęte dwa dni w środku tygodnia - wtorek 1 maja i środę 30 maja. Rozgrywki klasy okręgowej zakończą się w weekend 9-10 czerwca.

Już w pierwszej wiosennej kolejce czwartej grupy klasy „B” (7-8 kwietnia) dojdzie do derbowego pojedynku pomiędzy Błękitnymi Tarnów, a Iskrą Tarnów. Kolejne mecze w tej klasie rozgrywkowej odbywać będą się wyłącznie w soboty i w niedziele, a ostatnia kolejka zaplanowana jest na pierwszy weekend czerwca.