Trudna próba przed piłkarzami ręcznymi SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trudna próba przed piłkarzami ręcznymi SPR PWSZ

Bardzo ważny mecz czeka jutro pierwszoligowych piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu, tarnowianie zagrają w Białej Podlaskiej z trzecim w tabeli tamtejszym AZS AWF. Zespół ten ostatniej domowej porażki w meczu ligowym doznał szesnaście miesięcy temu, w listopadzie 2017 roku.

„Akademicy” w rozegranych dotychczas spotkaniach odnieśli dwanaście zwycięstw i doznali czterech porażek. Pierwszą przegraną szczypiorniści z Białej Podlaskiej zanotowali w szóstej kolejce, kiedy to przegrali 31-35 (11-16) w Tarnowie. W spotkaniu tym najwięcej bramek dla tarnowian zdobyli: Daniel Dutka 10, Jakub Kowalik 8 oraz Emilian Jewuła i Albert Sanek – po 4. W zespole z Białej Podlaskiej najskuteczniejsi byli natomiast: Bartosz Ziółkowski 7, Maksim Kruchkou 6 oraz Karol Małecki i Dzianis Valyntsau – po 5.

W pierwszej rundzie jutrzejsi rywale SPR PWSZ przegrali jeszcze tylko raz, w meczu kończącym tę fazę rozgrywek ulegając na wyjeździe 21-27 (9-15) MTS Chrzanów. Od wyjazdowej porażki rozpoczęli również występy w rundzie rewanżowej, przegrali bowiem 31-37 (15-14) z Czuwajem Przemyśl. Ostatnie do tej pory punkty stracili natomiast tydzień temu, kiedy to w zaległym spotkaniu czternastej kolejki ulegli na wyjeździe 26-30 (15-12) KSSPR Końskie.

Przed własną publicznością „siódemka” z Białej Podlaskiej nie straciła natomiast jeszcze punktów. W meczu czwartej kolejki zremisowała wprawdzie 24-24 z KPR Legionowo (wygrywając 3-2 konkurs rzutów karnych), ze względu na pomyłkę sędziów spotkanie to zostało jednak powtórzone, kończąc się efektowną wygraną 31-19 (14-7) AZS AWF. Pozostałe siedem domowych meczów drużyna z miasta nad Krzną również kończyła zwycięsko, najbliżej porażki będąc w pojedynkach z Uniwersytetem Radomskim – w Radomiu zwyciężyła 24-23 (13-10), w Białej Podlaskiej 28-27 (13-13).

W dotychczasowych meczach najwięcej bramek dla AZS AWF Biała Podlaska zdobył 22-letni skrzydłowy Bartosz Ziółkowski – 81. Wśród najskuteczniejszych strzelców „akademików” są również 27-letni rozgrywający Dzianis Valyntsau – 72 trafienia, grający również na rozegraniu 22-letni Michał Bekisz – 59 goli, 21-letni skrzydłowy Przemysław Urbaniak – 54 bramki oraz 24-letni rozgrywający Maksim Kruchkou – 53 celne strzały.

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ

93 – Daniel Dutka