Sportowy weekend pod znakiem piłki nożnej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sportowy weekend pod znakiem piłki nożnej

Podczas rozpoczętego właśnie weekendu najwięcej sportowych emocji czeka kibiców piłki nożnej. Coś dla siebie znajdą jednak również miłośnicy innych gier zespołowych (zarówno w wykonaniu seniorskim, jak i młodzieżowym) oraz wspinaczki sportowej.

Sobota

Już o godz. 10.30 w hali przy ul. Krupniczej rozpoczną się eliminacje Pucharu Młodzików i Dzieci w wspinaczce sportowej w konkurencji na prowadzenie. Finałowa rywalizacja zaplanowana jest na godz. 15.

W samo południe na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozlegnie się pierwszy gwizdek w spotkaniu o mistrzostwo pierwszej ligi piłki nożnej kobiet pomiędzy Tarnovią Tarnów, a GKS Katowice.

Na godz. 14 zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach. Rozegrany na nim zostanie mecz trzeciej ligi piłki nożnej, w którym Unia Tarnów zagra z Wiślanami Jaśkowice.

Godzinę później rozpoczną się dwa inne mecze futbolowe. W pojedynku czwartej ligi, Tarnovia Tarnów zmierzy się z Barciczanką Barcice, natomiast w rozgrywanym w Tarnowie-Krzyżu spotkaniu o mistrzostwo klasy „B”, Iskra Tarnów podejmie FC Pawęzów.

O godz. 17 w hali I Liceum Ogólnokształcącego zainaugurowany zostanie siatkarski pojedynek pierwszej ligi małopolskiej kobiet; UKS Jedynka Tarnów zmierzy się w nim z MKS MOS Wieliczka.

Coś dla siebie znajdą w sobotnie popołudnie również kibice koszykówki. O godz. 18 w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozegrany zostanie bowiem mecz trzeciej ligi mężczyzn pomiędzy MUKS 1811 Unia Tarnów, a AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce.

Niedziela

Niedzielne emocje sportowe rozpoczną się o godz. 11. Na stadionie przy ul. Piłsudskiego rozegrany zostanie wówczas mecz piłkarskiej klasy „B”: Błękitni Tarnów – Biała, w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Legionów rozpocznie się spotkanie piłki ręcznej juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów – Metalka Nowy Targ, a w hali przy ul. Gumniskiej odbędzie się pojedynek koszykówki młodziczek MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Wisła Can-Pack Kraków.

Dwie godziny później ciąg dalszy koszykarskich emocji w hali przy ul. Gumniskiej – spotkanie kadetek A pomiędzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a UMKS Gracz Starachowice.

O godz. 15 w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozpocznie się mecz klasy kadetów A, w którym koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów podejmować będą Cracovię 1906 Szkoła Gortata Kraków.