Sparingi z wicemistrzem Ukrainy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sparingi z wicemistrzem Ukrainy

Kolejne sparingi rozegrają dzisiaj i jutro piłkarze ręczni beniaminka PGNiG Superligi, SPR PWSZ Tarnów. Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego dwukrotnie zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z „siódemką” ZTR Zaporoże. Początek dzisiejszego spotkania o godz. 18.30. Środowy mecz rozpocznie się o godz. 16.30.

Drużyna z Zaporoża to aktualny wicemistrz Ukrainy. W poprzednim sezonie wygrała 28 z 32 ligowych pojedynków, jedyne punkty tracąc w konfrontacjach z lokalnym rywalem, dobrze znanym z występów w Lidze Mistrzów, Motorem Zaporoże. Z powodzeniem rywalizowała także w Lidze Bałtyckiej, w której udział biorą ekipy z Białorusi, Estonii, Finlandii, Litwy oraz Ukrainy. Ukraińcy dotarli w niej do finału, po zaciętej walce przegrywając 22-23 z fińskim Riihimäen Cocks (ekipa z Finlandii w domowym spotkaniu Ligi Mistrzów pokonała Orlen Wisłę Płock). Gorzej powiodło się jej natomiast w EHF Cup. W rundzie wstępnej została wyeliminowana przez Kadetten Schaffhausen, przegrywając 27-30 oraz 33-38.

Tarnowskim kibicom piłki ręcznej należy się przy okazji informacja, że nowym zawodnikiem SPR PWSZ został 22-letni Michał Grabowski. Ten wypożyczony na rok z PGE Vive Kielce szczypiornista może występować na prawym skrzydle lub na prawym rozegraniu. W PGNIG Superlidze zadebiutował w sezonie 2015/16 rozgrywając jeden mecz w ekipie mistrzów Polski. W kolejnym sezonie występował głównie w pierwszoligowych rezerwach Vive Tauron (23 mecze – 98 bramek); w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w dwóch meczach. Ostatnie lata spędził natomiast na wypożyczeniu w Legionowie. W sezonie 2017/18 zagrał w 26 meczach PGNIG Superligi, rzucając 70 bramek, w poprzednich rozgrywkach wystąpił natomiast w 22 spotkaniach pierwszej ligi, zdobywając w nich 122 bramki (piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców).