Sergiusz Sikorski mistrzem Polski juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sergiusz Sikorski mistrzem Polski juniorów

Sergiusz Sikorski z Błękitnych Tarnów wywalczył złoty medal odbywających się w Opolu Mistrzostw Polski juniorów w judo. Rywalizujący w kategorii 55 kg, podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego wszystkie trzy walki wygrał przed upływem regulaminowego czasu.

Medaliści Mistrzostw Polski juniorów w judo w kategorii 55 kg

W pierwszym pojedynku Sergiusz Sikorski pokonał przez ippon Macieja Ząbkowskiego z KS Czechowice-Dziedzice. W drugim, również przed czasem, wygrał z reprezentantem Tomity Elbląg, Jakubem Sielskim, w finale w „walce życia” zwyciężył natomiast przez dwa waza-ari Nikodema Gajcego z Meiyo Warszawa.

- Sergiusz już dwukrotnie w tym roku stawał na podium Pucharów Polski Juniorów, potwierdzając przynależność do krajowej czołówki. Jest zresztą aktualnym reprezentantem kadry narodowej, a warto przypomnieć, że tytuł wicemistrzowski wywalczył już w kategorii młodzika – mówi Krzysztof Sieniawski.

Bliski miejsca na podium był również startujący w najcięższej kategorii wagowej plus 100 kg, Michał Florek. W pierwszej rundzie miał on wolny los, w drugiej już w pierwszej minucie wygrał przez ippon z reprezentantem AWFiS w Gdańsku Hubertem Żakiem. W walce półfinałowej uległ natomiast przez waza-ari zawodnikowi KS Dąb Dębowiec Kacprowi Góralczykowi. Pojedynek ten miał dwie różne odsłony. Do połowy zdecydowanie aktywniejszy był tarnowianin, prowadząc na dwie kary shido. Potem inicjatywę przejął rywal i to on zameldował się w finale. W pojedynku o brązowy medal, ubiegłoroczny wicemistrz Polski juniorów młodszych nie podjął już natomiast walki. W pierwszej minucie przegrał z Marcinem Walenciakiem z Juvenii Wrocław, kończąc turniej na piątej pozycji.

Punktowane siódme miejsce wywalczyła w Opolu ponadto Wiktoria Wojna z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Startująca w kategorii 57 kg zawodniczka trenera Jerzego Szczepanika, zakończyła zmagania z dorobkiem jednej wygranej i dwóch porażek.