Ruszają rozgrywki piątej ligi i klasy „A” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ruszają rozgrywki piątej ligi i klasy „A”

Najbliższy weekend będzie pierwszym w tym roku, w którym na boiskach zaprezentują się wszystkie zespoły z Tarnowa występujące w seniorskich ligach piłki nożnej.

Piłka do piłki nożnej

Unia Tarnów w meczu dwudziestej drugiej kolejki trzeciej ligi zagra na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z Podlasiem Biała Podlaska. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu rozlegnie się w sobotę o godz. 15. Podlasie to kolejny po Avii Świdnik zespół z czołówki, z którym „Jaskółkom” przyjdzie zmierzyć się na własnym boisku. Po czterech kolejkach rundy wiosennej zajmuje bowiem czwarte miejsce w tabeli. Na wyjazdach doznał przy tym tylko jednej porażki, w spotkaniu czwartej kolejki przegrywając 1-2 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W tym roku nie przegrał jeszcze meczu, u siebie pokonując 3-1 Sokoła Sieniawa i 1-0 KSZO 1929, a na wyjeździe remisując 1-1 z Orlętami Radzyń Podlaski. Takim samym wynikiem zakończył się sierpniowy pojedynek Podlasia z Unią. Gospodarze objęli w nim prowadzenie w 13 min po strzale Miłosza Packa, rezultat ustalił natomiast w 50 min Oliwier Soprych.

W pierwszej wiosennej kolejce wschodniej grupy piątej ligi, dwa tarnowskie zespoły zagrają na swoich boiskach. W sobotę o godz. 14.30 na boisku przy ul. Warsztatowej rozpocznie się pojedynek Metalu Tarnów z Dunajcem Zakliczyn. W pierwszej rundzie oba te zespoły zdobyły po 25 punktów i zajmują odpowiednio miejsca szóste (Metal) oraz siódme (Dunajec). Jesienią górą był zespół z Zakliczyna, wygrywając u siebie 3-1.

Godzinę później na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozpocznie się natomiast pojedynek ósmej obecnie Tarnovii z LKS Szaflary. Zespół z Podhala zimową przerwę w rozgrywkach spędził na ostatniej pozycji w tabeli. W pierwszej rundzie wygrał tylko jeden mecz, pokonując u siebie 2-1 Unię II Tarnów. Domowy pojedynek z Tarnovią zakończył się natomiast porażką „górali” 1-2.

Wspomniane już rezerwy Unii Tarnów, po pierwszej rundzie klasyfikowane są na przedostatniej, piętnastej pozycji. Lokatę tę trudno będzie im poprawić po pierwszym wiosennym meczu, w którym w sobotę o godz. 15 zagrają na wyjeździe z wiceliderem Dunajcem Nowy Sącz. Drużyna ta w jesiennych meczach zdobyła ponad trzy razy więcej punktów od „Jaskółek” (odpowiednio 32 i 10), a na własnym boisku zanotowała pięć zwycięstw i dwie porażki. W pierwszym w tym sezonie meczu Dunajca i Unii II, rozegranym w połowie listopada w Lisiej Górze, padł wynik 3-3.

Iskra Tarnów na inaugurację wiosennej rundy w klasie „A”, w niedzielę o godz. 18 zagra natomiast na boisku w Lisiej Górze z Pogórzem Pleśna. Zespół ten zajmuje po pierwszej rundzie trzecie miejsce w tabeli, przy czym przegrał tylko jedno z sześciu wyjazdowych spotkań (w pozostałych zdobył 13 punktów). W pierwszej rundzie, Iskra zremisowała w Pleśnej 4-4.