Piłkarze ręczni SPR PWSZ pokonali lidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni SPR PWSZ pokonali lidera

W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał na własnym parkiecie dotychczasowego lidera, Czuwaj Przemyśl 34-31 (18-10). Dla tarnowian była to trzecia z rzędu wygrana u siebie, po której zespół trenera Ryszarda Tabora awansował w tabeli na piąte miejsce. Do przewodzącego całej stawce, AZS AWF Biała Podlaska, tarnowianie tracą tylko trzy punkty.

W pierwszych minutach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa i w 4 min po rzucie Pawła Stołowskiego, goście prowadzili 3-2. Kolejne fragmenty sobotniego spotkania należały do gospodarzy (m.in. dzięki bardzo dobrej postawie w bramce Dawida Ciochonia) i w 10 min po trafieniu Łukasza Nowaka było 7-3 dla „siódemki” z Tarnowa. W 16 min po kolejnym golu tego zawodnika notowano wynik 11-6. Na następną bramkę czekać trzeba było do 22 min, kiedy na listę strzelców wpisał się, trafiający tego dnia zarówno z lewego, jak i z prawego skrzydła, Emilian Jewuła. W 23 min przewaga gospodarzy zmalała wprawdzie do czterech „oczek” (12-8), dwa trafienia Michała Kubisztala oraz rzut Damiana Misiewicza, spowodowały jednak, że w 26 min wzrosła ona do siedmiu trafień (15-8). W końcówce pierwszej połowy bardzo skuteczny był Krzysztof Mogielnicki, po jego trzech z rzędu bramkach, oba zespoły zeszły do szatni przy ośmiobramkowej przewadze tarnowian.

Niemal całą drugą połowę tarnowianom przyszło grać bez Łukasza Nowaka, który w 34 min ukarany został za faul czerwoną kartką. W 36 min, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Drobiecki i na tablicy pojawił się rezultat 22-12. Goście odpowiedzieli na to czterema trafieniami (22-16 w 40 min), w 49 min Albert Sanek spowodował jednak, że miejscowi prowadzili 29-20. Przemyślanie nie zamierzali dać za wygraną i pięć minut później po golu Huberta Obydzia zmniejszyli straty do czterech tylko bramek (30-26). W 56 min tarnowianie ponownie odskoczyli rywalom na siedem „oczek” (33-26), ale dwie minuty później Mateusz Kroczek doprowadził do wyniku 33-30. Na początku ostatniej minuty trafił jednak Michał Kubisztal i gol ten definitywnie przesądził o wygranej SPR PWSZ.

SPR PWSZ Tarnów – Czuwaj Przemyśl 34-31 (18-10)

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Piotr Sądowicz – Michał Kubisztal 7, Kamil Drobiecki 5, Krzysztof Mogielnicki 5, Łukasz Nowak 5, Emilian Jewuła 4, Damian Misiewicz 2, Albert Sanek 2, Marcin Wajda 2, Daniel Dutka 1, Jakub Kowalik 1, Łukasz Kucharzyk, Jakub Spieszny.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski