Pierwsza wygrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza wygrana koszykarek Pałacu

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosły drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu, podopieczne trenerów Mariusza Siedlika i Pawła Michalika, pokonały 71-67 (18-9, 18-20, 18-19, 17-19) MLKS-MOS Rzeszów. Tarnowianki były w tym meczu bardzo regularne w ofensywie. W każdej z trzech pierwszych kwart zdobyły tyle samo punktów, a w ostatniej rzuciły tylko o punkt mniej.

W 2 min po rzutach Julii Świętochowskiej i Pauliny Liszki, zawodniczki Pałacu prowadziły 4-0.W odpowiedzi na „trójkę” gospodyń zdobyły natomiast dziesięć punktów z rzędu i w 5 min po trafieniu Aliny Kłosowicz wygrywały już 14-3. Kolejne sześć „oczek” – po dwóch rzutach za trzy punkty – zdobyły wprawdzie rywalki, w końcówce nasze koszykarki zanotowały jednak kolejne dwa trafienia i po dziesięciu minutach prowadziły 18-9.

Początek drugiej części meczu należał do miejscowych. Wynik kwarty otworzyła wprawdzie Alina Kłosowicz, wykorzystując jeden rzut wolny, ale w 15 min na tablicy pojawił się wynik 22-22. Odpowiedź Pałacu była jednak bardzo szybka. Kolejny fragment meczu tarnowianki wygrały 11-2 i w 19 min po akcji Pauliny Liszki prowadziły 33-24. Pierwsza połowa zakończyła się natomiast ich zwycięstwem 36-29.

W 23 min po rzutach wolnych Aliny Kłosowicz przewaga ekipy z Tarnowa wzrosła do dziewięciu „oczek” (41-32). Dwie minuty później było jednak 41-40, a w 26 min na tablicy pojawił się wynik 44-43 dla MLKS-MOS. Minutę później rzeszowianki wygrywały jeszcze 46-45, ale końcówka kwarty należała do tarnowianek i po trzydziestu minutach Pałac prowadził 54-48.

Po dwóch minutach gry w ostatniej „ćwiartce” przyjezdne prowadziły tylko 57-55, w 34 min po dwóch trafieniach Julii Świętochowskiej i akcji 2+1 Aliny Kłosowicz było już 64-55 dla Pałacu. Dwie minuty później rzeszowianki zmniejszyły straty do trzech punktów (66-63), ale w 37 min dzięki punktom Sylwii Siedlik tarnowianki wygrywały 69-63 i nie dały już odebrać sobie zwycięstwa.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 25, Alina Kłosowicz 17, Julia Świętochowska 16, Sylwia Siedlik 11, Julia Węglarz 2, Gabriela Boguszewska 0, Martyna Kolbusz 0, Weronika Skrabacz 0.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski