Outsider pokonany w trzech setach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Outsider pokonany w trzech setach

Zgodnie z przewidywaniami, pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie miały większych problemów z odniesieniem siedemnastego już w sezonie zwycięstwa. Podopieczne trenera Michała Betlei w wyjazdowym spotkaniu pokonały 3-0 (25-15, 25-19, 25-23) outsidera, ekipę WTS KDBS Bank Włocławek. Najlepszą zawodniczką spotkania uznana została Joanna Sikorska.

Początek meczu dość niespodziewanie należał do siatkarek z Włocławka, które prowadziły 8-4 (chwilę wcześniej urazu kolana doznała tarnowska rozgrywająca Aleksandra Mikołajewska, którą na boisku zastąpiła Paulina Bałdyga). Po czasie wziętym przez Michała Betleję, na tablicy pojawił się wynik 10-6. Przy prowadzeniu włocławianek 11-8, nasze zawodniczki zdobyły cztery punkty z rzędu, po ataku Joanny Sikorskiej wychodząc na prowadzenie 12-11. Przerwa na żądanie szkoleniowca WTS KDBS Bank Włocławek nie zmieniła obrazu wydarzeń na boisku. Tarnowianki nadal zdecydowanie przeważały, doprowadzając do korzystnego dla siebie rezultatu 20-12. W końcówce siatkarki Grupy Azoty PWSZ powiększyły jeszcze dzielący oba zespoły dystans, a seta zakończył atak Magdaleny Pytel.

W drugiej partii wyrównana walka trwała aż do stanu 7-7. Po błędzie rywalek i skutecznym ataku Magdaleny Jurczyk tarnowianki objęły prowadzenie 9-7. Po czasie na prośbę miejscowego trenera, jego podopieczne nie poradziły sobie natomiast z zagrywką Magdaleny Pytel i było 7-10. W kolejnych fragmentach meczu utrzymywało się oscylujące w granicach 2-3 punktów prowadzenie Grupy Azoty PWSZ. Przy stanie 19-21 tarnowianki zdobyły cztery punkty z rzędu, kończąc rywalizację punktem zdobytym bezpośrednio z zagrywki.

Po dwóch punktach Magdaleny Szabó, nasz zespół prowadził w trzeciej partii 2-1. Szybko na tablicy pojawił się jednak wynik 5-2 dla ekipy z Włocławka. Dalsze minuty również przebiegały pod dyktando gospodyń, które wygrywały 9-4 i 12-6. Po drugiej w tej odsłonie przerwie na prośbę trenera Michała Betlei, tarnowianki odrobiły większość strat i po „kiwce” Pauliny Głaz przegrywały zaledwie 14-16. Kilka akcji później po ataku Joanny Sikorskiej włocławianki prowadziły tylko 21-20, ale po ataku z prawego skrzydła zrobiło się 23-20 i wydawało się, że trzeci set zakończy się sukcesem gospodyń. Skuteczna gra Magdaleny Pytel i Joanny Sikorskiej (jej atak zakończył spotkanie) pozwoliła jednak siatkarkom Grupy Azoty PWSZ na wygranie pięciu kolejnych piłek i zakończenie rywalizacji w trzech setach.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Pytel, Paulina Głaz, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Aleksandra Mikołajewska, Klaudia Grzelak, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Paulina Bałdyga, Sabina Podlasek, Magdalena Szabó.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski