Nowy terminarz Krajowej Ligi Żużlowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nowy terminarz Krajowej Ligi Żużlowej

Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła nowy terminarz Krajowej Ligi Żużlowej. Ostatecznie wystąpi w niej sześć drużyn, do rozgrywek nie przystąpi bowiem Klub Speedway Kraków. Po zakończeniu fazy zasadniczej nie będzie więc ćwierćfinałów, a rywalizacja w play-offach rozpocznie się od półfinałów

Mecz drugiej ligi żużlowej: Grupa Azoty Unia Tarnów - Ultrapur Start Gniezno

Unia Tarnów pierwszy mecz rozegra w najbliższą niedzielę w Gnieźnie (początek spotkania z Ultrapur Startem o godz. 16.30). Na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach, po raz pierwszy zaprezentuje się natomiast podczas weekendu 20-21 kwietnia w pojedynku z Eneą Polonia Piła.

Pozostałe spotkania na tarnowskim torze zaplanowane są na: 18-19 maja – Kolejarz Opole, 1-2 czerwca - Optibet Lokomotiv Daugavpils, 6-7 lipca - Trans MF Landshut Devils oraz 3-4 sierpnia – Ultrapur Start Gniezno. W rundzie zasadniczej tarnowianie pojadą ponadto w: Landshut (27-28 kwietnia), Daugavpils (15-16 czerwca), Opolu (29-30 czerwca) oraz Pile (20-21 lipca).

Mecze półfinałowe zaplanowane są na sierpień (17-18 oraz 24-25). Spotkania decydujące o awansie odbędą się natomiast 7-8 września i 14-15 września.