Na początek trzecie miejsce w Jarosławiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na początek trzecie miejsce w Jarosławiu

Przygotowujące się do nowego sezonu pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów wzięły udział w towarzyskim turnieju o mistrzostwo Jarosławia. Podopieczne trenera Michała Betlei zakończyły go na trzeciej pozycji.

Oprócz tarnowianek i dwóch drużyn ekipy beniaminka pierwszej ligi, SAN-Pajda Jarosław w turnieju udział wzięły: pierwszoligowe Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass oraz występujące w drugiej lidze Pogoń Proszowice i Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Siatkarki z Tarnowa w meczach grupowych przegrały 1-2 z SAN-Pajda II Jarosław oraz pokonały 3-0 Pogoń Proszowice. W półfinale uległy 0-3 pierwszej drużynie gospodyń, aby w pojedynku o trzecią lokatę zrewanżować się za grupową porażkę drugiemu zespołowi z Jarosławia (mecz ten zakończył się wynikiem 2-1 dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów). Turniej zakończył się sukcesem ekipy SAN-Pajda Jarosław, która w finale wygrała 3-0 z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

W ekipie z Tarnowa zaprezentowały się dwie pozyskane niedawno zawodniczki: libero Paulina Szymańska oraz atakująca Marta Duda. Ta druga w poprzednich dwóch sezonach skoncentrowała się na siatkówce plażowej, trafiając nawet do reprezentacji Polski w tej dyscyplinie. Warto wspomnieć, że zawody w Jarosławiu okazały się pechowe dla Magdaleny Szabó, która w drugim spotkaniu podkręciła nogę.

Podczas najbliższego weekendu siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rywalizować będą w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, w którym wystąpią także pierwszoligowe zespoły Stali Mielec, Karpat PWSZ MOSiR Krosno Glass, 7R Solna Wieliczka i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Grupa Azoty PWSZ: Marcelina Gliniecka, Sabina Podlasek-Pazdan, Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Aleksandra Kaczyńska, Jowita Jaroszewicz, Aleksandra Buczek, Natalia Strózik, Julita Molenda, Katarzyna Tkaczyk, Oliwia Wasiak, Marta Duda i Paulina Szymańska.

Fot. archiwum