Młodzicy Pałacu w czołowej ósemce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu w czołowej ósemce

Młodzi szczypiorniści MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zajęli drugie miejsce w rozegranym w Tarnowie turnieju 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski młodzików. Podopieczni trenerskiego duetu Szczepan Greczyński - Maciej Gubernat zapewnili sobie tym samym awans do grona najlepszych ośmiu w Polsce zespołów w tej kategorii wiekowej.

W pierwszym meczu gospodarze zmierzyli się z „siódemką” MKS-u Ustroń. Mecz rozpoczął się od dwóch bramek przyjezdnych, którzy w 5 min prowadzili 5-2. Trzy minuty później Pałac przegrywał 3-7, a w 14 min straty naszej drużyny wzrosły do sześciu bramek (4-10). Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy, prowadzony przez urodzonego w Tarnowie Piotra Bejnara, zespół z Ustronia prowadził 14-8. Trzy trafienia Jakuba Kociuby oraz bramka Konrada Wątroby, pozwoliły tarnowianom na doprowadzenie w 23 min do wyniku 12-14, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się sześciobramkową wygraną ustronian.

W 31 min po akcji Klaudiusza Kasprzyka na tablicy pojawił się wynik 17-18, a sześć minut później Kacper Bień doprowadził do rezultatu 20-21. W odpowiedzi dwie bramki rzucili przeciwnicy (20-23 w 39 min), ale w 43 min po dwóch z rzędu trafieniach Korneliusza Małka było 24-24. Chwilę później dwukrotnie trafił Klaudiusz Kasprzyk i w 45 min MKS PM MPEC wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie (26-25). W 47 min po rzucie Jakuba Kociuby było 28-26 i wydawało się, że tarnowianie sięgną po komplet punktów. Końcówka meczu należała jednak do zespołu z Ustronia. Trafienie Bartosza Mrowca i dwie bramki Ignacego Jaworskiego przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść MKS-u Ustroń, który zwyciężył 29-28 (16-12).

Drugim rywalem tarnowian był zespół MTS-u Kwidzyn. W początkowych minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa. W 19 min notowano remis 11-11, trzy minuty później po rzucie Korneliusza Małka i dwóch trafieniach Konrada Wątroby było 14-11 dla Pałacu. W 23 min tarnowianie prowadzili jeszcze 15-12, w końcówce pierwszej połowy stracili jednak cztery bramki z rzędu i zeszli na przerwę przegrywając 15-16.

W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszli nasi zawodnicy, którzy w 29 min po trzecim już w tej odsłonie trafieniu Klaudiusza Kasprzyka wygrywali 20-16. Fragment meczu między 30 a 35 min tarnowianie znów wygrali 5-0 (trzy bramki Konrada Wątroby, dwa celne rzuty Sebastiana Kuli), powiększając swą przewagę do ośmiu trafień (25-17). Potem przytrafił im się jednak przestój w grze, stąd też w 43 min prowadzili tylko 26-24. Po dwóch rzutach Klaudiusza Kasprzyka i trafieniu Macieja Gwoździa, na dwie minuty przed końcem tarnowianie wygrywali jednak 29-24, aby ostatecznie zwyciężyć 30-26 (15-16).

Po dwóch dniach wiadomo było, że pierwsze miejsce w turnieju i Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa przypadną w udziale zawodnikom z Ustronia. Stawką kończącego trzydniowe zmagania pojedynku pomiędzy MKS PM MPEC a Kusym I Szczecin była natomiast druga lokata w końcowej klasyfikacji. Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy. W 3 min po akcji Macieja Wolińskiego, Pałac prowadził 3-1, siedem minut później Kacper Bień powiększył przewagę gospodarzy do trzech bramek (6-3), a w 16 min Korneliusz Małek doprowadził do wyniku 9-4. Jeszcze w 19 min tarnowianie wygrywali 11-6, stracili jednak sześć bramek z rzędu i na początku 25 min było 12-11 dla „siódemki” ze Szczecina. Na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 13-13.

W pierwszych minutach po przerwie ciężar zdobywania bramek dla Pałacu wziął na siebie Korneliusz Małek, po którego czterech trafieniach w 28 min było 17-15 dla gospodarzy. Dwie minuty później goście doprowadzili do remisu 18-18, a w 33 min na tablicy pojawił się rezultat 20-20. Rzuty Klaudiusza Kasprzyka, Konrada Wątroby i Jakuba Kociuby pozwoliły tarnowianom na uzyskanie w 36 min trzybramkowej przewagi (23-20). W kolejnych minutach szczecinianie sześciokrotnie zbliżali się na dystans jednej bramki, ale nie udało im się doprowadzić do remisu. Przy stanie 31-30 (48 min), rzut karny wykorzystał Konrad Wątroba, chwilę później trafił Jakub Kociuba, a w odpowiedzi na bramkową akcję gości, na listę strzelców wpisał się Kacper Bień, ustalając wynik meczu na 34-31 (13-13) dla Pałacu.

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki, Oskar Reneson – Konrad Wątroba 24, Korneliusz Małek 19, Klaudiusz Kasprzyk 16, Jakub Kociuba 15, Sebastian Kula 7, Kacper Bień 6, Maciej Gwóźdź 2, Maciej Woliński 2, Dominik Jac 1, Kamil Gromadzki, Kacper Rybicki.

W innych meczach: Kusy I Szczecin – MTS Kwidzyn 21-19 (13-7), MKS Ustroń – Kusy I Szczecin 33-25 (16-15), MTS Kwidzyn – MKS Ustroń 17-23 (5-15).

Końcowa kolejność: 1. MKS Ustroń – 9 pkt., 2. MKS PM MPEC Tarnów – 6 pkt., 3. Kusy I Szczecin – 3 pkt., 4. MTS Kwidzyn – 0 pkt.