Młodzicy Pałacu przypieczętowali mistrzostwo Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu przypieczętowali mistrzostwo Małopolski

W ostatnim meczu finałowej grupy małopolskiej ligi młodzików w piłce ręcznej, MKS Pałac Młodzieży Tarnów wygrał na wyjeździe 40-23 (20-14) z UKS Wiertmet Libusza. „Siódemka” trenerów Macieja Gubernata i Dawida Ciochonia przypieczętowała tym samym tytuł mistrzów Małopolski, kończąc sezon z kompletem 19 zwycięstw.

Młodzicy (piłka ręczna) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Gospodarze jedynie w początkowych minutach próbowali nawiązać walkę z Pałacem i w 2 min prowadzili 2-1. Dwie minuty później po rzucie Kacpra Bartosika było już jednak 4-2 dla zespołu z Tarnowa, który w 10 min dzięki bramce Filipa Damiana wygrywał 8-4. Gospodarzom udało się zmniejszyć straty do jednego trafienia (10-11 w 17 min), ale cztery minuty później przegrywali 10-15, a w 23 min 11-17. Tę sześciobramkową przewagę tarnowianie dowieźli do końca pierwszej połowy.

Druga część meczu rozpoczęła się wprawdzie od bramkowej akcji gospodarzy, ale w 31 min na tablicy pojawił się wynik 15-25. Cztery minuty później po akcji Szymona Kozioła tarnowianie prowadzili natomiast 29-16. W kolejnych minutach na bramkę zawodników UKS Wiertmet, tarnowianie odpowiadali dwoma celnymi strzałami. Efekt tego był taki, że w 49 min Pałac wygrywał 39-21. Ostatecznie wygrał natomiast różnicą siedemnastu „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Florian Huza – Filip Damian 9, Daniel Leżucha 9, Adam Gurgul 6, Konrad Kozioł 4, Szymon Kozioł 4, Gabriel Molecki 3, Beniamin Tokarski 3, Kacper Bartosik 1, Filip Ciępka 1, Szymon Śmieszek, Szymon Żychliński.

***

Jak już wspomnieliśmy, „siódemka” Pałacu zakończyła rozgrywki małopolskiej ligi młodzików z kompletem 19 zwycięstw. W całym sezonie młodzicy MKS PM zdobyli 710 bramek, tracąc tylko 325. Oznacza to, że średnio wygrywali spotkanie różnicą ponad 20 trafień.

Teraz czeka ich występ w turnieju 1/16 finału Pucharu Polski ZPRP młodzików. Rozegrany on zostanie w dniach 10-12 maja, a rywalami Pałacu będą w nim: mistrz ligi podkarpackiej oraz wicemistrzowie lig śląskiej i świętokrzyskiej.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski