Medale i rekordy życiowe pływaków UKS Sokół-Mościce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale i rekordy życiowe pływaków UKS Sokół-Mościce

Kilka dobrych wyników osiągnęli trenowani przez Annę Jasiak pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów, występujący podczas ostatniego weekendu w zawodach organizowanych przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

W rozegranych w Bochni zawodach drugiej rundy Grand Prix Małopolski, najlepiej spośród trójki tarnowskich zawodników zaprezentował się Dawid Jurkiewicz, rywalizujący w gronie pływaków w wieku 15-16 lat. Z rezultatem 57.21 s zajął on pierwsze miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, zapewniając sobie także trzecią pozycję w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym – 1:02.15 min. Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, wynikiem 4:32.19 min ustanowił natomiast nowy rekord życiowy.

Swoje najlepsze rezultaty poprawiła w Bochni także dwójka pozostałych reprezentantów UKS Sokół-Mościce. Czternastoletnia Paulina Kostecka przepłynęła 100 metrów stylem klasycznym w czasie 1:30.44 min, a na dystansie 400 metrów stylem dowolnym osiągnęła czas 5:16.57 min. O rok od niej starszy Filip Litwora w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym poprawił swoją „życiówkę” o ponad pół minuty; od soboty jego najlepszy wynik na tym dystansie to 4:45.94 min. Nowy rekord życiowy – 1:03.31 min - ustanowił on ponadto w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym.

Reprezentanci UKS Sokół-Mościce bardzo dobrze spisali się również w rozgrywanych na basenie w Nowym Targu zawodach czwartej rundy „Pływackiej Soboty”. Trzy pierwsze miejsca wywalczył w nich Tymoteusz Jarząb. Dwunastoletni tarnowianin okazał się najszybszy na dystansach 100 metrów stylem dowolnym – 1:06.88 min, 200 metrów stylem grzbietowym – 2:38.81 min (rekord życiowy) oraz 800 metrów stylem dowolnym – 10:04.91. Na tym ostatnim dystansie zawodnik UKS Sokół-Mościce startował po raz pierwszy w karierze, a uzyskany przez niego wynik jest najlepszym w tym sezonie w Polsce rezultatem w tej kategorii wiekowej.

Jego klubowy kolega, Mikołaj Jurkiewicz zajął w tej ostatniej konkurencji drugie miejsce, a jego czas 10:41.43 min jest drugim wśród dwunastolatków wynikiem w kraju. W tej samej kategorii wiekowej na podium stanął jeszcze Filip Korman, zajmując trzecie pozycje w wyścigach na 50 metrów stylem motylkowym – 35.26 s i 100 metrów stylem dowolnym – 1:11.05 min. W łącznej punktacji, pierwsze miejsce wśród dwunastolatków zajął Tymoteusz Jarząb, drugi był Mikołaj Jurkiewicz, a siódmy Filip Korman.

W rywalizacji trzynastolatków trzy „życiówki” ustanowił Igor Szczerba. Rezultaty te dały mu trzy medalowe miejsca – pierwsze w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym – 2:24.15 min oraz drugie w zmaganiach na 100 metrów stylem dowolnym – 1:00.90 min i 200 metrów stylem zmiennym – 2:31.37 min. W łącznej klasyfikacji trzynastolatków tarnowianin zajął drugą lokatę.