Koszykarze MUKS 1811 Tarnów awansowali do finału - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Tarnów awansowali do finału

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w pełni wykorzystali atut gry przed swoją publicznością. Podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrali wszystkie trzy mecze rozgrywanego w hali w Koszycach Wielkich półfinałowego turnieju o awans do drugiej ligi i z pierwszej pozycji awansowali do finału (4-6 maja). Oprócz naszego zespołu prawo gry w decydującej potyczce zapewnił sobie także KS Rosa-Sport Radom. „Królem” strzelców turnieju został tarnowianin Jacek Sulowski – 96 pkt.

W pierwszym meczu tarnowianie zmierzyli się z AZS Politechnika Poznańska. W 2 min po „trójce” Mateusza Piski, nasz zespół prowadził 6-0. Na początku 7 min było jednak 12-14, a minutę później goście prowadzili 19-14. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną drużyny z Poznania. Druga „ćwiartka” znów rozpoczęła się bardzo dobrze dla MUKS 1811 Unii. Tarnowianie zdobyli osiem punktów z rzędu i w 12 min po trafieniu Łukasza Kasperca wygrywali 25-19. Rywale szybko zmniejszyli co prawda straty do dwóch punktów (25-23 w 14 min), ale trzy minuty później po rzucie Mateusza Piski było 35-27. Kilkupunktową przewagę gospodarze dowieźli do końca pierwszej połowy, po zakończeniu której prowadzili 37-33.

Trzecia kwarta rozpoczęła się tak jak dwie poprzednie i w 22 min po „trójce” Jacka Sulowskiego na tablicy pojawił się wynik 46-33. W odpowiedzi dziewięć punktów zdobyli także „akademicy”, stąd też w 25 min było 46-42. Dwie minuty później goście doprowadzili nawet do remisu 48-48, ale w 28 min Dawid Łazarz wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 53-48. W końcówce tej „ćwiartki” podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka nieznacznie powiększyli przewagę i po trzydziestu minutach wygrywali 59-52. W 32 min po czterech z rzędu punktach Pawła Zaczkiewicza było 63-52. Dwie minuty później Łukasz Kasperzec powiększył przewagę tarnowian do czternastu punktów (68-54), a na niespełna cztery minuty przed końcem po akcji 2+1 Dominika Niemczury na tablicy pojawił się rezultat 79-59. Końcowe minuty należały do koszykarzy z Poznania, ale mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 81-73 (17-19, 20-14, 22-19, 22-21). Wygraną tą tarnowianie okupili kontuzją nogi Dawida Szewczyka, który nie wystąpił w pozostałych dwóch spotkaniach.

Drugim rywalem MUKS 1811 Unii był KS Rosa-Sport Radom. Początek spotkania należał do radomian, którzy w 5 min wygrywali 12-6. Trzy minuty później Mateusz Piska wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 18-16. Na niespełna pół minuty przed końcem pierwszej kwarty było 23-20 dla drużyny z Radomia, po rzutach wolnych Pawła Zaczkiewicza i Jacka Sulowskiego odsłona ta zakończyła się remisowo. Początek drugiej „ćwiartki” absolutnie nie wskazywał na to, że zakończy się ona wysokim zwycięstwem ekipy trenera Krzysztofa Wawrzonka. Pierwsze dziewięć punktów zdobyli bowiem rywale, którzy w 12 min wygrywali 32-23. Dwie minuty później po rzutach wolnych Łukasza Kasperca było 31-32, a w połowie drugiej kwarty notowano wynik 37-31 dla radomian. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do naszego zespołu, który na początku 20 min po „trójce” Mateusza Piski prowadził 54-39 (ten fragment spotkania tarnowianie wygrali więc 23-2).

Na początku 22 min po rzucie za trzy punkty Jacka Sulowskiego (w całym meczu zdobył 41 pkt.) było 62-42, trzy minuty później Michał Skowron trafiając z linii rzutów wolnych doprowadził natomiast do wyniku 69-46. W 26 min po „trójce” Daniela Stawarskiego tarnowianie prowadzili jeszcze 74-51, ale końcówkę trzeciej kwarty przegrali 0-15 i ich przewaga zmalała do ośmiu tylko punktów (74-66). Pierwsze minuty ostatniej odsłony przebiegały pod znakiem wyrównanej gry. W 35 min gospodarze powiększyli wprawdzie dzielący oba zespoły dystans do trzynastu punktów (89-76), ale minutę później było 89-82. W 38 min po akcji 2+1 Jacka Sulowskiego tarnowianie prowadzili 101-86 i piętnastopunktową przewagę dowieźli do końca meczu, zakończonego ich wygraną 106-91 (23-23, 33-18, 18-25, 32-25).

W ostatnim dniu turnieju podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka zagrali z AZS PWSTE Jarosław. W początkowych fragmentach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi i w 6 min notowano remis 13-13. Dalsze minuty pierwszej kwarty należały do zespołu z Podkarpacia. W 8 min wygrywał on już 20-13, a pierwszą odsłonę zakończył mając osiem „oczek” więcej od MUKS 1811 Unii. Druga kwarta przyniosła grę kosz za kosz i po jej zakończeniu AZS PWSTE prowadził 43-34.

W 23 min po trafieniu za trzy punkty Daniela Stawarskiego było tylko 48-43, minutę później zespół z Jarosławia wygrywał jednak 53-43. Ostatecznie po trzydziestu minutach tarnowianie przegrywali 51-58. Ostatnia kwarta rozpoczęła się od czterech punktów Jacka Sulowskiego, po których MUKS 1811 Unia zmniejszył straty do trzech punktów (58-55 w 32 min). W 34 min kolejny raz za trzy punkty tracił Daniel Stawarski i gospodarze objęli prowadzenie 65-64. Trzy minuty później tarnowianie przegrywali jednak 70-71, a na niespełna 90 sekund przed końcem 72-76. Po trafieniu Dominika Niemczury i rzutach wolnych Jacka Sulowskiego (jednym) i Łukasza Kasperca (dwóch), na 13 sekund przed końcem koszykarze z Tarnowa prowadzili 77-76. Pięć sekund później na linii rzutów stanął Kamil Suliba. Po pierwszej jego próba piłka wpadła do kosza, druga była natomiast niecelna i sędziowie zarządzili dogrywkę. W 42 min było jeszcze 80-79 dla „akademików”. Niespełna dwie minuty później, po rzutach za trzy punkty Łukasza Kasperca, Michała Skowrona i Daniela Stawarskiego, to tarnowianie prowadzili 88-80, aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć 88-82 (19-27, 15-16, 17-15, 26-19, 11-5).

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 96, Łukasz Kasperzec 40, Mateusz Piska 31, Daniel Stawarski 31, Dominik Niemczura 26, Michał Skowron 24, Paweł Zaczkiewicz 13, Dawid Szewczyk 6, Sebastian Bogusz 4, Dawid Łazarz 4, Piotr Badełek 0, Błażej Niepsuj 0.

W pozostałych meczach: KS Rosa-Sport Radom – AZS PWSTE Jarosław 81-87, AZS Politechnika Poznańska – AZS PWSTE Jarosław 81-68, KS Rosa-Sport Radom – AZS Politechnika Poznańska 75-63.

Końcowa klasyfikacja: 1. MUKS 1811 Unia Tarnów – 6 pkt., 2. KS Rosa-Sport Radom - 4 pkt., 3. AZS Politechnika Poznańska – 4 pkt., 4. AZS PWSTE Jarosław – 4 pkt.