Koszykarki Pałacu drugie w finale "B" - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu drugie w finale "B"

W ostatnim w tym sezonie meczu drugiej ligi, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z RKK AZS Racibórz. Stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w finale „B”. Niestety, podopiecznym trenera Mariusza Siedlika nie udał się rewanż za niedawną przegraną w Raciborzu i po porażce 65-85 (11-29, 22-12, 16-21, 16-23) zajęły drugie miejsce w finale „B”, kończąc tym samym sezon na dziesiątej pozycji.

O wysokiej przegranej gospodyń w dużej mierze zadecydowała pierwsza kwarta, w której koszykarki z Raciborza wypracowały sobie osiemnastopunktową przewagę. W drugiej „ćwiartce” koszykarki MKS Pałac Młodzieży ruszyły do odrabiania strat i do przerwy udało im się zmniejszyć dzielący oba zespoły dystans do ośmiu „oczek” (33-41).

Po zmianie stron znów skuteczniejsze okazały się jednak rywalki. Po trzydziestu minutach ekipa RKK AZS prowadziła 62-49, aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć różnicą dwudziestu punktów. Pierwszoplanową postacią tego spotkania była z pewnością dwudziestoletnia środkowa zespołu gości, Natalia Rusińska, która zakończyła mecz z dorobkiem 39 punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Weronika Skrabacz 23, Paulina Liszka 13, Julia Świętochowska 12, Patrycja Kwiek 8, Sylwia Siedlik 4, Gabriela Boguszewska 3, Martyna Kolbusz 2.

Najskuteczniejszą zawodniczką Pałacu w zakończonym sezonie okazała się kapitan drużyny, Paulina Liszka, która w czternastu meczach zdobyła 241 pkt. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęły: Julia Świętochowska – 156 pkt., Alina Kłosowicz – 133 pkt., Weronika Skrabacz – 97 pkt., Sylwia Siedlik - 92 pkt., Patrycja Kwiek – 48 pkt., Julia Węglarz – 30 pkt., Gabriela Boguszewska – 28 pkt., Martyna Kolbusz – 22 pkt. oraz Roksana Skrabacz – 12 pkt.