Komplet wygranych pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet wygranych pod koszem

Miniony weekend był bardzo udany dla grających w Tarnowie młodzieżowych zespołów z naszego miasta. Pewne zwycięstwo odnieśli kadeci A MUKS 1811 Unii Tarnów, od wygranych zainaugurowały swoje rozgrywki również kadetki A oraz młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W drugim w tym sezonie meczu o ligowe punkty, koszykarska drużyna kadetów A MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków, w której grają chłopcy o rok młodsi od większości tarnowian. Podopieczni trenera Jarosława Mosio nie mieli większych problemów z pokonaniem gości. Pierwsze siedem minut gospodarze wygrali 22-0, a do przerwy prowadzili 53-13. Druga połowa, a zwłaszcza ostatnia kwarta była już zdecydowanie bardziej wyrównana i mecz zakończył się wygraną tarnowian 92-39 (32-4, 21-9, 19-7, 20-19).

MUKS 1811 Unia: Bartłomiej Kras 30, Damian Banak 17, Andrzej Schabowski 16, Adrian Kloch 9, Mikołaj Ciesielski 6, Michał Knapik 5, Mateusz Pochroń 4, Dominik Machala 3, Adrian Boduch 2, Maniawski 0, Brajan Sowa 0.

Sezon zainaugurowały koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, rywalizujące w rozgrywkach klasy kadetek „A”. Pierwszym ich rywalem był UMKS Gracz Starachowice, a spotkanie to rozegrane zostało w hali przy ul. Gumniskiej. Już pierwsze dziesięć minut pokazało, że przyjezdne nie będą wymagającym przeciwnikiem dla podopiecznych trenera Pawła Michalika. Po pierwszej kwarcie Pałac prowadził bowiem 30-6. Mimo tak wyraźnej przewagi, w kolejnych minutach gospodynie nie zastosowały taryfy ulgowej wobec ekipy z Starachowic. Do przerwy wygrywały 49-16, aby zwyciężyć 85-30 (30-6, 19-10, 17-6, 19-8).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Kuraś 13, Oliwia Węglarz 13, Weronika Węglarz 12, Magdalena Maksymowicz 11, Maria Srebro 9, Karolina Laszota 8, Klaudia Stachura 8, Kinga Kozielec 6, Katarzyna Drelicharz 4, Katarzyna Rzepka 1, Sara Soprych 0.

Pierwszy w tym sezonie mecz o punkty mają za sobą również młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Na inaugurację zmierzyły się one we własnej hali z Wisłą Can-Pack Kraków. Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do zespołu trenerki Debory Sajdak, który po dziesięciu minutach prowadził różnicą szesnastu „oczek”. Jak się potem okazało był to decydujący fragment meczu, pozostałe kwarty miały już bowiem wyrównany przebieg. Do przerwy tarnowianki nieznacznie powiększyły jeszcze wprawdzie rozmiary przewagi (39-18), po zmianie stron w obu kwartach minimalnie skuteczniejsze okazały się jednak rywalki. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pałacu 65-50 (23-7, 16-11, 10-14, 16-18).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Ramian 16, Emilia Bartoszek 10, Gabriela Wajda 10, Kaja Woźniak 9, Barbara Śmiertka 8, Katarzyna Śmiertka 6, Emilia Ptak 5, Aleksandra Kopacz 1, Maja Galbarczyk 0, Oliwia Król 0, Sylwia Słowik 0.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski