Kadetki UKS Jedynka trzecim zespołem Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadetki UKS Jedynka trzecim zespołem Małopolski

Z brązowymi medalami powróciły siatkarki UKS Jedynka Tarnów z rozegranych podczas weekendu w Krakowie, Mistrzostw Małopolski kadetek. Tym samym tarnowianki zapewniły sobie prawo gry w rozgrywkach centralnych. W finałowym turnieju wystąpiło sześć najlepszych zespołów Małopolski, wyłonionych spośród trzydziestu ośmiu drużyn rywalizujących w sześciu turniejach eliminacyjnych.

Podopieczne trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba w pierwszym meczu gładko pokonały 3-0 MKS Andrychów. W drugim spotkaniu grupowym tarnowianki zmierzyły się z UKS Setbol Oświęcim. Zawodniczki UKS Jedynka wygrały dwa pierwsze sety, trzeciego przegrywając na przewagi 28-30. W kolejnych dwóch partiach na boisku również trwała bardzo zacięta walka. Oba te sety zakończyły się jednak wygranymi siatkarek z Oświęcimia (czwarty 25-23, piąty 15-13) i tym samym tarnowianki przegrały 2-3, potwierdzając starą siatkarską prawdę, mówiącą, że jeśli nie wygrywa się w trzech setach, to przegrywa się w pięciu.

Półfinałowym rywalem siatkarek z Tarnowa był najlepszy zespół eliminacji, Proxima Kraków. Tarnowianki przegrały to spotkanie w trzech setach, w meczu o brązowy medal mistrzostw Małopolski (a zarazem o prawo startu w 1/4 finału Mistrzostw Polski) pokonały natomiast 3-0 MKS MOS Wieliczka. Najlepszą atakującą zawodów uznana została aktualna reprezentantka Polski kadetek, trenująca na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, tarnowianka, Karolina Drużkowska.

W krakowskim turnieju UKS Jedynka wystąpił w składzie: Dominika Bałut, Karolina Drużkowska, Natalia Gaj, Dominika Małek, Martyna Mękal, Aleksandra Pokora, Patrycja Sacha, Gabriela Stachura, Julia Stachura, Zuzanna Stachura, Aleksandra Starzyk, Ida Szczepańska, Gabriela Ślusarczyk, Kalina Warchoł, Dominika Zelek.