Kadetki B Pałacu mistrzyniami Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadetki B Pałacu mistrzyniami Małopolski

W rozegranym awansem spotkaniu ostatniej kolejki małopolskiej ligi kadetek B (U-14) w koszykówce, rywalem MKS Pałac Młodzieży Tarnów była Wisła CanPack Kraków. Mecz w hali przy ul. Gumniskiej decydował o tym, która z drużyn zdobędzie mistrzostwo Małopolski w tej kategorii wiekowej.

Kadetki B (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Przed rozpoczęciem pojedynku w nieco lepszej sytuacji były krakowianki, które przystąpiły do niego z kompletem dziewięciu zwycięstw. Zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrał natomiast osiem meczów, a w meczu pierwszej rundy przegrał w Krakowie z Wisłą CanPack 50-53.

Już pierwsza kwarta udowodniła, że porażka ta była dla Pałacu jedynie wypadkiem przy pracy. Po dziesięciu minutach gospodynie prowadziły bowiem różnicą 15 „oczek”. W drugiej kwarcie nieco skuteczniejsze okazały się wprawdzie, trenowane przez olimpijkę z Sydney (2000 rok), Annę Wielebnowską, krakowianki, ale do przerwy nasz zespół wygrywał 40-29.

W drugiej połowie, na boisku przeważały już gospodynie. W trzeciej kwarcie zdobyły dwa razy więcej punktów od rywalek, powiększając dzielący oba zespoły dystans do 24 „oczek” (64-40). W końcowych dziesięciu minutach ich przewaga była równie zdecydowana i mecz zakończył się wygraną Pałacu 85-49 (23-8, 17-21, 24-11, 21-9). Tym samym podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zapewniły sobie tytuł najlepszej drużyny Małopolski w tej kategorii wiekowej.

MKS Pałac Młodzieży: Ewa Marcinkowska 19, Zuzanna Adamczyk 18, Karolina Szewczyk 13, Magdalena Kozicka 12, Wirginia Tyrka 12, Amanda Hajda 4, Natalia Czosnek 3, Maria Sikora 3 (1x3), Lena Januś 1, Kaja Popadiak 0, Jessica Stepek 0.

***

Na mistrzowski tytuł zapracowało 15 zawodniczek. Najskuteczniejsza spośród nich okazała się Ewa Marcinkowska, która w 9 meczach zdobyła 171 pkt. Granicę stu zdobytych punktów przekroczyły także: Zuzanna Adamczyk – 132 (w 9 spotkaniach), Magdalena Kozicka – 128 (10), Natalia Czosnek – 118 (10) oraz Karolina Szewczyk – 106 (9). Pozostałe punkty zdobyły: Wirginia Tyrka – 80 (7), Lena Januś – 46 (10), Maria Sikora – 45 (10), Amanda Hajda – 44 (10), Kaja Popadiak – 39 (9), Zuzanna Sutkowska – 19 (5), Jessica Stepek – 10 (4), Leah Bukowska – 7 (4), Anna Gibała – 4 (5) oraz Sabina Baka – 2 (4).

Fot. www.pm.tarnow.pl