Dwucyfrowa wygrana Sportmossimo.pl Grabówka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwucyfrowa wygrana Sportmossimo.pl Grabówka

Trzy kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek w ekstraklasie Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. W walce o pierwsze miejsce liczą się praktycznie już tylko dwa zespoły: broniący tytułu Lumaro Elbud i Sportmossimo.pl Grabówka. W piętnastej kolejce o punkty walczyli tylko ci drudzy, pojedynek Lumaro Elbud z (B)oca Czemarol na prośbę tej drugiej drużyny przełożony został bowiem na inny termin.

Futsaliści Sportomossimo.pl Grabówka w bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu zmierzyli się z plasującą się przed tą kolejką na trzeciej pozycji ekipą Pchelkowsky Tar-Sped. Rywalizacja w tym spotkaniu trzymała w napięciu jedynie w pierwszej połowie. Po zmianie stron wyższość Sportmossimo.pl Grabówka nie podlegała już dyskusji. Ostatecznie zespół ten zakończył mecz z dorobkiem dziesięciu trafień, w czym największy udział miał zdobywca czterech goli. Dominik Wardzała.

Przegrana w tym pojedynku kosztowała ekipę Pchelkowsky Tar-Sped spadek w ligowej tabeli o dwie pozycje. Wyprzedziły ją bowiem zarówno Westovia Okna Pawłowski, jak i Grupa Azoty PROREM. Ta pierwsza drużyna otrzymała bez gry punkty za mecz z Control Process Luxtorpedą, druga pokonała natomiast Białą Gwiazdę, rewanżując się tym samym beniaminkowi za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie.

W innym spotkaniu tej kolejki, Gryf Borzęcin, dzięki skutecznej grze Pawła Knapa – cztery trafienia – pewnie pokonał Topicar Auto Części, dzięki czemu definitywnie zapewnił sobie utrzymanie się w ekstraklasie. Topicar Auto Części, który w ostatnich pięciu sezonach kończył rozgrywki na pierwszej lub drugiej pozycji, tym razem będzie musiał natomiast do końca walczyć o pozostanie w gronie najlepszych drużyn Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport.

Control Process Luxtorpeda – Westovia Okna Pawłowski 0-5 (walkower)

Pchelkowsky Tar-Sped – Sportmossimo.pl Grabówka 2-10 (Mateusz Groński, Krzysztof Stachowiak – Dominik Wardzała 4, Maciej Aleksander 2, Szymon Kowalski 2, Dawid Iwaniec, Adrian Pasek

Gryf Borzęcin – Topicar Auto Części 8-3 (Paweł Knap 4, Robert Płachno, Dawid Mularz, Łukasz Dziedzic, Mariusz Mucek – Daniel Przydział 2, Tomasz Mikoś

Grupa Azoty PROREM – Biała Gwiazda 5-2 (Kamil Pawlak 2, Sebastian Zawrzykraj 2, Miłosz Mosio – Klaudiusz Woźniak, Piotr Wróbel