Dwa brązowe medale lekkoatletów MLUKS Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa brązowe medale lekkoatletów MLUKS Tarnów

Z dwoma brązowymi medalami powrócili tarnowscy lekkoatleci z rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Na najniższym stopniu podium stanęła dwójka trenowanych przez Ryszarda Jasicza zawodników MLUKS Tarnów: Oliwia Sowa i Dariusz Nowakowski.

Rywalizująca w biegu na 600 metrów juniorek młodszych Oliwia Sowa, wygrała swój bieg eliminacyjny, a uzyskany przez nią czas 1:36.54 min był najlepszym rezultatem eliminacji. W finale tarnowianka pobiegła o blisko trzy sekundy szybciej, wynikiem 1:33.73 min ustanawiając rekord życiowy. Dało jej to trzecie miejsce w Polsce. Szybsze od niej okazały się jedynie Zuzanna Bronowska z MKS Durasan Płońsk (1:31.51 min – rekord Polski juniorek młodszych) oraz Alicja Stój z SKLA Sopot (1:32.65 min).

Z nowym rekordem życiowym powrócił z Torunia także, występujący w biegu juniorów na 3000 metrów, Dariusz Nowakowski. Do ostatniego okrążenia utrzymywał się on w czołowej dwójce (prowadził zarówno po 1000 metrów, jak i po 2000 metrów), ostatecznie osiągnął metę jako trzeci, osiągając czas 8:27.37 min. Mistrzem Polski w tej konkurencji został Bartosz Jarczok z MKS Czechowice-Dziedzice – 8:21.32 min, a drugie miejsce zajął Tomasz Kurowski z Cartusii Kartuzy – 8:22.03 min.

Bliski miejsca na „pudle” był również reprezentujący barwy AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Olszówka. W konkursie skoku w dal juniorów młodszych, podopieczny trenera Jarosława Wałaszka minimalnie (o 2 cm) spalił ostatnią próbę, która prawdopodobnie dałaby mu złoty medal. Najlepszy mierzony wynik – 6.51 m w piątej próbie – dał mu natomiast piąte miejsce w mistrzostwach.

W Toruniu startowała także Katarzyna Serafin z MLUKS Tarnów. W debiucie w kategorii juniorek młodszych, niespełna 16-letnia podopieczna trenera Ryszarda Jasicza zajęła szesnaste miejsce w biegu na 1000 metrów, uzyskując czas 3:12.79 min.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski