Zmiany na Lwowskiej poprawią warunki jazdy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zmiany na Lwowskiej poprawią warunki jazdy

Od poniedziałkowego poranka, 4 września, na ulicy Lwowskiej oraz na skrzyżowaniach Lwowskiej ze Słoneczną i Słonecznej z Jana Pawła II będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu, wprowadzona przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie. - Chcemy upłynnić ruch i zminimalizować trudności, spowodowane pracami prowadzonymi przez kolej - zapowiada Artur Michałek ze ZDiK.

Wprowadzanie zmian, spowodowanych wzmożeniem ruchu samochodowego po zakończeniu wakacji, rozpoczęło się w piątkowy wieczór, nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać w poniedziałek. Zmiany zakładają między innymi, że na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej, Słonecznej i Orkana wyodrębniony zostanie dodatkowy pas ruchu od skrzyżowania z ulicą Graniczną do ulicy Gospodarczej. Jego kontynuację będzie stanowił pas do skrętu w lewo i na wprost. Na Lwowskiej wydłużony zostanie również pas do skrętu w lewo w kierunku centrum miasta, kosztem pasa, służącego do włączania się do ruchu ze zjazdu do Lwowskiej ze stacji paliw. Przystanek autobusowy zlokalizowany po północnej stronie ulicy Lwowskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Graniczną i Gospodarczą zostanie przeniesiony w miejsce zatoki postojowej na wysokości sklepu „Biedronka”. Z kolei na wysokości kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa jezdnia zostanie zwężona za pomocą wyspy, rozdzielającej ruch pojazdów z przeciwnych kierunków, co da szansę na uspokojenie ruchu na tym odcinku drogi. Na wyspie zostaną też wyznaczone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów.

Na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z Aleją Jana Pawła II wyodrębniony zostanie dodatkowy pas do jazdy na wprost w kierunku centrum miasta, kosztem ograniczenia, do jednego, liczby pasów do skrętu w prawo z ulicy Słonecznej w kierunku Alei Jana Pawła II. Tym samym przywrócona zostanie organizacja ruchu, obowiązująca przed wprowadzeniem do miasta ruchu z autostrady A4. Zmienione zostaną też ustawienia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w pobliżu Urzędu Skarbowego. Wydłużone zostanie zielone światło dla samochodów.

Jak informuje ZDiK, zmiany mają charakter tymczasowy i podyktowane są koniecznością upłynnienia ruchu oraz poprawy jego warunków, w związku z zamknięciem przez kolej ulicy Gumniskiej, na której trwa modernizacja wiaduktu. Pracownicy ZDiK apelują do kierowców o respektowanie warunków nowej organizacji ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności w ich rejonie.

(dm)