Zapowiedzi weekendowe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zapowiedzi weekendowe

Spektakle, pchli targ, a może mecze dawnych gwiazd piłki ręcznej? W najbliższy weekend, nawet mimo niepogody, będzie okazja ciekawie spędzić czas.

PIĄTEK

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej w Tarnowie rozegrane zostaną pierwsze mecze ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski młodzików w koszykówce. O godz. 17 zmierzą się Zastal Fetto Deweloper Zielona Góra i MKKS Rybnik, o godz. 19.30 rozpocznie się natomiast pojedynek: MUKS 1811 Unia Tarnów – Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin.

SOBOTA

Już o godz. 9 w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej rozpocznie się rywalizacja w II Turnieju Piłki Ręcznej Masters – Tarnów 2019. Udział w nim wezmą kobiece zespoły MKS PM Tarnów, Wilanovii Warszawa, MZK Orlik Brzeg i SPR Tychy oraz męskie „siódemki” Wialanu Tarnów, Niezniszczalnych Orlika Brzeg, Młodszych Bochnia i Gwardii Opole. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się o godz. 12, a ostatni mecz zaplanowano na godz. 17.20.

Od godz. 16 ciąg dalszy emocji związanych z ćwierćfinałem Mistrzostw Polski w koszykówce młodzików. O tej właśnie porze w hali przy ul. Gumniskiej rozegrany zostanie mecz: Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin – MKKS Rybnik. Po jego zakończeniu godz. o 18.30 na parkiet wybiegną drużyny MUKS 1811 Unii Tarnów i Zastalu Fetto Deweloper Zielona Góra.

W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędzie się mecz decydujący o pierwszym miejscu w grupie „C” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn. W rozpoczynającym się o godz. 18 pojedynku, przeciwnikiem „siódemki” SPR PWSZ Tarnów będzie Czuwaj Przemyśl.

W sobotni wieczór w tarnowskim teatrze będzie można zobaczyć spektakl „Piaskownica/Pierwszy raz”. Bohaterowie sztuki należą do pokolenia dwudziesto-, trzydziestolatków, którzy nie radzą sobie z dojrzałością, starają się uniknąć odpowiedzialności i samodzielności, marzą o stałych związkach, bojąc się jednocześnie uczuciowego zaangażowania. Autor tekstów, Michał Walczak – współtwórca kultowego warszawskiego kabaretu Pożar w Burdelu – opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich z charakterystycznym dystansem i poczuciem humoru. Początek o godz. 19.

O tej samej porze w Centrum Sztuki Mościce zaplanowano koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka. Duet zaprezentuje autorskie piosenki pełne refleksji ale i niebanalnego humoru. Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

NIEDZIELA

W hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej rozegrane zostaną ostatnie pojedynki ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski młodzików w koszykówce. O godz. 10 rozpocznie się mecz: Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin. Ostatnim akordem ćwierćfinałowych zmagań będzie zaplanowane na godz. 12.30 spotkanie pomiędzy MKKS Rybnik i MUKS 1811 Unią Tarnów.

Lasek Lipie gościł będzie uczestników pierwszego wyścigu, jubileuszowej dwudziestej piątej edycji, Pucharu Tarnowa MTB cross country. Pierwsi kolarze wyruszą na trasę o godz. 10, zakończenie zawodów, połączone z dekoracją zwycięzców przewidziane jest na godz. 14.30.

Po raz kolejny w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się pchli targ. Podczas wiosennej edycji będzie okazja upolować prawdziwe perełki, m.in. rękodzieło, a także sadzonki roślin. Wydarzenie zaplanowano między godz. 11 a 14 na placu przy CSM. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do foyer. Szczegóły TU.

O godz. 11 na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozlegnie się pierwszy gwizdek w meczu piłkarskiej klasy „B”. Rywalem Błękitnych 1947 Tarnów będzie w nim Radar Łętowice.

Ostatnim akcentem sportowego weekendu w Tarnowie będzie rozpoczynający się o godz. 15 mecz o punkty w pierwszej lidze piłki nożnej kobiet. Na boisku przy ul. Bandrowskiego zmierzą się ekipy Tarnovii i Resovii.

„Kiedy króla boli ząb” to propozycja dla najmłodszych tarnowian. W niedzielne popołudnie o godz. 15 na scenie Centrum Sztuki Mościce wystąpi Teatr Lalek „Rabcio” z Rabki Zdroju. Króla boli ząb i nikt nie może mu pomóc: ani Kucharz, ani Ochmistrzyni, ani Królowa, ani Kot, ani Damy Dworu… ani nawet Król Teść… i Czarnoksiężnik. A tymczasem ból zęba tak dokucza Królowi, że wojna wisi na włosku. Sytuację próbuje ratować Księżniczka, lecz zostaje podejrzana o szpiegostwo i trafia do więzienia. I kto wie, jakby się to wszystko skończyło, gdyby nie podstęp… Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 3 roku życia.

Spektakl „Piaskownica/Pierwszy raz” będzie grany w tarnowskim teatrze również w niedzielę. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.

Zachęcamy również do skorzystania z oferty tarnowskich instytucji kultury. W Biurze Wystaw Artystycznych można zobaczyć wystawę „Rzeczy i ludzie”, która dotyczy wzajemnych relacji przedmiotów i osób. Z kolei w Galerii Niebieskiej oraz Czytelni Czasopism Bieżących do 15 maja prezentowana jest 10. edycja Międzynarodowego Biennale Miniatury. Pokonkursowa wystawa miniatur o maksymalnych wymiarach 10 x 10 cm to niepowtarzalna okazja do spotkania z twórczością „w skali mikro” artystów ze wszystkich kontynentów. Do 5 maja w siedzibie muzeum przy Rynku 3 można oglądać wystawę prac studentów i wykładowców z Pracowni Nr 14 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prezentowane są tam prace wyróżniających się studentów II roku kierunku grafika oraz te zachowane w archiwum pracowni. Wszystkie zostały wykonane w technikach druku płaskiego.

(sm/ww)