Za Tarnowem przemawiają mocne argumenty! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Za Tarnowem przemawiają mocne argumenty!

Dziś o godz. 16.00 rozpoczną się obrady Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatu RP. Dla Tarnowa i tarnowian najważniejszy jest punkt dotyczący wniesienia poprawki do Ustawy o Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej, zmieniającej siedzibę Instytutu z Warszawy na Tarnów. W posiedzeniu komisji, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, udział weźmie prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

– Za Tarnowem przemawiają mocne argumenty, które przedstawię członkom komisji. Nie składamy broni. Jestem w kontakcie z ambasadorem Węgier oraz konsulem generalnym Węgier w Krakowie. Mamy poparcie Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier oraz naszego miasta partnerskiego Veszprém – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tranowa.

Po czwartkowym głosowaniu w Sejmie, kwestią poprawki do Ustawy zajmą się senatorowie. Istnieje szansa, że nastąpi to jeszcze w tym tygodniu. Czy pomysł ulokowania siedziby Instytutu w Tarnowie jest realny? Tarnowianie liczą, że tak. Ostatnie dni pokazały ich wielką mobilizację. W ciągu kilku dni zebrała się ponad półtora tysięczna grupa osób, która na profilu „Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej dla Tarnowa” żywo popiera ten projekt.

– Rozmawiałem z wieloma senatorami. Ewentualna zmiana siedziby Instytutu jest możliwa. Najważniejsze, by działać poza politycznymi podziałami – przekonuje prezydent.

(lb)