Wymień się książkami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wymień się książkami

Szykuje się gratka dla miłośników książek. W sobotę, 6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Krakowskiej 4 odbędą się targi książek „TARgi TARnów”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15.

książki

Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie czytelnictwa, działanie proekologiczne dzięki nadaniu już przeczytanym książkom „drugiego życia” oraz budowanie więzi między czytelnikami – tłumaczą pomysłodawcy. Organizatorzy zachęcają, by w wydarzeniu wzięli udział czytelnicy różnych narodowości, stąd propozycja, by przynieść książki nie tylko w języku polskim, ale również angielskim oraz ukraińskim.

Wydarzenie realizowane jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa, Fundacji Powszechnego Czytania oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Dodajmy, że pomysłodawcami wydarzenia są uczniowie pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie.

(ww)