Tarnowski kataryniarz z serduszkami WOŚP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowski kataryniarz z serduszkami WOŚP

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, przekazał przedstawicielom Tarnowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy statuetkę – miniaturkę rzeźby kataryniarza z targowiska na Burku. Figurkę można wylicytować w internecie. - Mam nadzieję, że kataryniarz, który jest jednym z symboli Tarnowa, pomoże Orkiestrze grać, a ktoś, kto go wylicytuje, przyczyni się do pięknej i pożytecznej akcji - podkreśla prezydent miasta.

Statuetka z brązu, przekazana przez prezydenta Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, została wykonana przez Arkadiusza Latosa, artystę, który wyrzeźbił również „dużego” kataryniarza na Burku. To właśnie obok jego rzeźby prezydent spotkał się z przedstawicielami sztabu WOŚP i dziennikarzami, a kataryniarz – po raz pierwszy w swojej historii – zagrał hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dżingiel WOŚP będzie się rozlegał na Burku do zakończenia finału tegorocznej edycji Orkiestry. Wolontariusze WOŚP ozdobili kataryniarza czerwonymi serduszkami i zawiesili mu na szyi identyfikator WOŚP.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 stycznia. Na tarnowskie ulice wyruszy ponad tysiąc wolontariuszy Orkiestry. Zbiórka potrwa od 6 do 20. Będą też – jak co roku - koncerty, imprezy sportowe, nauka pierwszej pomocy i inne atrakcje. Finał ukoronuje – jak co roku - Światełko do Nieba.

(dm)

WIĘCEJ ZDJĘĆ