Szczepienia przeciwko pneumokokom - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szczepienia przeciwko pneumokokom

Dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży, które przyszły na świat w 2008 i 2009 roku i są mieszkańcami Tarnowa będą bezpłatnie szczepione przeciwko pneumokokom.

Urząd Miasta Tarnowa realizuje specjalny program profilaktyczny.
Szczepienia wykonuje Zespół Przychodni Specjalistycznych – Poradnia Pediatryczna przy ul. Mostowej 6, tel. (014) 63 -24 – 221.
Badania i szczepienia przeprowadzane są po wcześniejszej rejestracji.
Dzieciom podawane są trzy dawki w pierwszym roku życia oraz dawka przypominająca w drugim roku życia.
W ramach akcji w tym roku powinno być zaszczepionych około 80 „wcześniaków”. Program jest finansowany z budżetu miasta Tarnowa.