Synoptycy ostrzegają przed burzami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Synoptycy ostrzegają przed burzami

Dziś od godziny 15.00 do jutra, do godziny 5.00 rano, nad całą Małopolską mogą przechodzić burze. Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają, że lokalnie może pojawić się również grad.

Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 60 kilometrów na godzinę, a opady deszczu mogą być intensywne. Prognozy pogody mówią również, że już od jutra mocno się ochłodzi. Temperatura w dzień nie przekroczy kilkunastu stopni Celsjusza.

(dm)