Stypendia rozdane - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Stypendia rozdane

84 uczniów tarnowskich szkół otrzymało stypendia prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności społecznej. Lista wyróżnionych została ogłoszona podczas spotkania w Tarnowskim Centrum Kształcenia Praktycznego.

Stypendia (2 tysiące złotych brutto) trafiły do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych, dla których miasto Tarnów jest tak zwanym „organem prowadzącym”. O ich przyznaniu decydowały m.in. wysokie lokaty w olimpiadach krajowych lub wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Stypendystami zostali też medaliści i finaliści imprez sportowych – Pucharów i Mistrzostw Polski, Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata.
Rozstrzygająca o rozdziale stypendiów komisja rozpatrzyła łącznie 135 wniosków – 83 naukowych, 39 sportowych, 10 artystycznych i 3 związane z działalnością na rzecz lokalnego środowiska.

zobacz galerię