Sprawdź czy znasz Tarnów. ROZWIĄŻ TEST! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sprawdź czy znasz Tarnów. ROZWIĄŻ TEST!

Kto był ostatnim burmistrzem Tarnowa, jak się nazywał pierwszy klub sportowy, powołany do życia w Mościcach, w którym roku po raz pierwszy w historii lokalnego samorządu wybrani zostali żydowscy radni – między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy wczorajszej, trzeciej edycji konkursu „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Do konkursowych zmagań w Sali Lustrzanej przystąpiło 56 osób. Teraz do spróbowania swoich sił zapraszamy wszystkich chętnych. Test i odpowiedzi można znaleźć w załącznikach pod tekstem.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali test wyboru, składający się ze stu pytań. Mieli na to 45 minut. Zarówno rozwiązujący test, jak i członkowie jury, którzy byli autorami pytań przyznawali, że zadanie było bardzo trudne. W tym etapie można było zdobyć maksymalnie 100 punktów. Najlepszy wynik osiągnął Paweł Chwał, dziennikarz Gazety Krakowskiej, który zdobył 76 punktów. Do drugiego etapu konkursu przeszło 10 osób. Tu również był test wyboru, na który składało się 15 pytań. Uczestnicy mieli na jego rozwiązanie 10 minut i mogli zdobyć 15 punktów. Do trzeciego, finałowego etapu przeszli: Paweł Chwał, Justyna Chwał, Ewa Sądowicz – Borowska, Wojciech Biedroń, Małgorzata Sobol – Kiełbania i Krzysztof Kulesa. Trzeci etap, w trakcie którego uczestnicy odpowiadali na trzy wylosowane w zestawie pytania, wyłonił zwycięzców. Są nimi: Paweł Chwał, Justyna Chwał i Ewa Sądowicz – Borowska. Pula nagród wynosiła 15 tysięcy złotych – 6 tysięcy dla zdobywcy pierwszego miejsca, 5 za miejsce drugie i 4 – za trzecie. Wśród wszystkich uczestników testu rozlosowane zostały upominki i nagrody rzeczowe.

Tegoroczny test był wyjątkowy nie tylko z racji skali trudności, ale także dlatego, że nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był poświęcony głównie dziejom Tarnowa na drodze do niej oraz historii miasta w pierwszych dekadach niepodległej Rzeczpospolitej.

(dm)

ZAŁĄCZNIKI