Równym krokiem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Równym krokiem

2500 uczniów tarnowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich uczestniczy w zajęciach organizowanych w ramach programu „Równym krokiem w przyszłość”. Jest on realizowany w 43 placówkach.

Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Miasto uzyskało z niego blisko 1,8 miliona złotych. Pieniądze są wykorzystywane na organizowanie zajęć pozalekcyjnych, warsztatów, specjalistycznych konsultacji i realizację projektów kształtujących postawy obywatelskie. Głównym celem jest zmniejszanie różnic edukacyjnych.
Uczniowie mają okazję do doskonalenia języków i uzupełnienia wiedzy z poszczególnych przedmiotów, przede wszystkim matematyki i nauk przyrodniczych. Mogą uczestniczyć w warsztatach kształtujących m.in. zachowanie asertywne i relacje w grupie. Dla tych, którzy tego potrzebują, organizowane są konsultacje z logopedą i psychologiem. Jednym z przykładów działań mających rozwijać postawy obywatelskie jest projekt „Młodzi głosują”.
Program „Równym krokiem w przyszłość” będzie realizowany przez cały obecny rok szkolny.