Radny złożył ślubowanie

Podczas X zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radny Grzegorz Światłowski złożył ślubowanie i objął mandat w miejsce Roberta Wardzały, który został prezesem zarządu Tarnowskiego Klastra Przemysłowego.

Dla Grzegorza Światłowskiego będzie to kolejna, już trzecia kadencja w radzie miasta, w której zasiadał w latach 2006 – 2010, a od 2010 do 2014 był jej przewodniczącym. W latach 1997 – 1998 sprawował funkcję wiceprezesa ZKS Unii Tarnów, w latach 2009 – 2010 – prezesa S.S.A Unii Tarnów. Pedagog, organizator Centrum Informacji Turystycznej w Tarnowie, koordynator projektów unijnych, prywatnie - domator, miłośnik dobrego kina, aktywny kibic - kibicuje między innymi siatkarkom Grupy Azoty PWSZ Tarnów, piłkarzom Unii Tarnów oraz żużlowym „Jaskółkom”. Absolwent politologii Uniwersytetu Jagielońskiego, przez lata pracował jako dziennikarz RMF, Małopolskiej Telewizji Kablowej, Gazety Krakowskiej, Radia MAKS. Wspiera inicjatywy społeczne, w tym ratowanie zabytków Starego Cmentarza.

(dm)