Pierwsza „Kolorowa Sobota” w ZPS 27 STYCZNIA - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza „Kolorowa Sobota” w ZPS 27 STYCZNIA

W sobotę, 27 stycznia, Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne USG bioder dla niemowląt do szóstego tygodnia życia. – Chcemy uczulić rodziców, by zwracali uwagę na tego rodzaju nieprawidłowości, które można skutecznie wyeliminować – mówi prezes tarnowskiego ZPS, Jarosław Kolendo.

Badania prowadzone będą w godz. 9-18 w placówce przy ul. Mostowej 6. Telefoniczne zapisy trwają od dzisiaj, a dokonywać można ich pod tarnowskim numerem telefonu 631-02-74.

Badanie to będzie pierwszą z akcji w cyklu „Kolorowe Soboty”, które odbywać będą się w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie w każdym miesiącu tego roku. Wiadomo już, że następna akcja – poświęcona wadom postawy – odbędzie się 17 lutego w przychodni przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Na marzec zaplanowano badania spirometryczne i konsultacje alergologiczne, kwiecień przeznaczony będzie na diagnostykę okulistyczną, a maj na badania słuchu.

- Chcemy ułatwić mieszkańcom kontakt ze służbą zdrowia. Wiemy jak długo się czeka na porady specjalistyczne i badania. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, z którymi muszą się czasem mierzyć pacjenci. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom, promocja zdrowia, zwiększenie roli profilaktyki i edukacji zdrowotnej ukierunkowanej na pacjenta i społeczność subregionu– dodaje Jarosław Kolendo.