Oscarowe podsumowanie sezonu w Marzeniu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Oscarowe podsumowanie sezonu w Marzeniu

Przez pięć kolejnych dni, od czwartku 21 marca do poniedziałku 25 marca, tarnowskie kino Marzenie zaprasza na oscarowe podsumowanie sezonu, czyli seanse filmów, które triumfowały podczas tegorocznego rozdania Nagród Amerykańskiej Nagrody Filmowej.

Plakat filmu "Biedne istoty"

W czwartek o godz. 20.15 zobaczyć będzie można uznaną za najlepszy film międzynarodowy i nagrodzoną za dźwięk, „Strefę interesów” w reżyserii Jonathana Glazera.

Dzień później, o godz. 19.30 wyświetlony zostanie „Oppenheimer”, czyli obraz Christophera Nolana, który otrzymał aż siedem Oscarów: za najlepszy film, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Cillian Murphy) i drugoplanowego (Robert Downey jr), reżysera oraz za muzykę, zdjęcia i montaż.

W sobotę o godz. 19.30 wyświetlone zostanie „Przesilenie zimowe” Alexandra Payne’a. Występującej w niej Da’Vine Joy Randolph wręczono tegorocznego Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Niedziela w oscarowym podsumowaniu sezonu przeznaczona będzie na „Biedne istoty”. Do filmu w reżyserii Yorgosa Lanthimosa trafiły nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Emma Stone) oraz za charakteryzację i fryzury, scenografię oraz kostiumy. Jego projekcja rozpocznie się o godz. 20.15.

Na zakończenie cyklu, w poniedziałek, 25 marca o godz. 17 wyświetlony zostanie natomiast najlepszy pełnometrażowy film animowany, czyli „Chłopiec i czapla”, którego reżyserem jest Hayao Miyazaki.

Wszystkie seanse zobaczyć będzie można w specjalnej cenie 17 złotych.