Opłatek samorządowy w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Opłatek samorządowy w Tarnowie

Życzenia radosnych i pełnych ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz podziękowania za pracę w całym mijającym roku zdominowały tradycyjne, odbywające się już po raz dziesiąty, subregionalne spotkanie opłatkowe.

W auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie spotkali się samorządowcy z Tarnowa, powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego, władze wojewódzkie oraz samorząd województwa małopolskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele służb konsularnych, służb mundurowych i pracownicy instytucji publicznych subregionu tarnowskiego. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa, środowiska biznesowego, świata kultury, edukacji, służby zdrowia, organizacji pozarządowych i mediów, a także gości z Izraela, Romów oraz Polaków z Ukrainy, którzy w Tarnowie znaleźli swój dom.

- W przyszłym roku będziemy obchodzili setną rocznicę odzyskania niepodległości. Tworzących fundament niepodległości tak wiele różniło, potrafili jednak wznieść się ponad podziały i zbudować dla nas dom, o który powinniśmy wspólnie dbać – mówił obecny na spotkaniu biskup tarnowski Andrzej Jeż. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela przekazując życzenia - również w imieniu starostów, tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego - podkreślił swoją dumę z tego, że Tarnów został pierwszym niepodległym miastem w Polsce. – Chcemy tę dumę przekuć w troskę o wzajemne wartości, we wzajemną współpracę, by zrealizować projekt, który podpowiedział nam proboszcz tarnowskiej katedry „Niech Tarnów będzie pierwszym miastem w Polsce solidarnym w miłości” – dodał Roman Ciepiela.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Regi z towarzyszeniem dzieci z Ogniska Baletowego oraz chóru GOS.pl. A tarnowscy harcerze tradycyjnie przekazali gospodarzom Betlejemskie Światło Pokoju.

Organizatorami i gospodarzami spotkania byli: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, starosta tarnowski Roman Łucarz, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ