„One Bilion Rising” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„One Bilion Rising”

W najbliższą niedzielę (11 lutego) na tarnowskim Rynku odbędzie się kolejna edycja akcji „One Bilion Rising”. Partnerem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie.

„One Bilion Rising” po polsku „Nazywam się Miliard” to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną. W Tarnowie akcja organizowana jest już po raz piąty, a tematem przewodnim jest przeciwdziałanie przemocy na poziomie lokalnym. Wydarzenie odbędzie się 11 lutego o godzinie 13:00 na tarnowskim Rynku. Zapraszamy!

(lb)