Młodzieżowe obrady 8 GRUDNIA - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzieżowe obrady 8 GRUDNIA

Dziś, 8 grudnia, odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta w Tarnowie. Obrady, podczas których wyłonione zostanie Prezydium Młodzieżowej Rady, rozpoczną się o godz. 15:00 w Sali Lustrzanej. Pierwsze posiedzenie młodzieżowych radnych zwołał Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. Obrady mają charakter otwarty, każdy może wziąć w nich udział.

21 radnych, którzy przez trzy lata będą reprezentować interesy młodzieży w naszym mieście, zostało wybranych spośród uczniów tarnowskich szkół ponadpodstawowych. Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie ma charakter konsultacyjny.

Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyły się w 2003 roku.  Reprezentuje m.in. interesy młodych tarnowian wobec instytucji rządowych i samorządowych, opiniuje projekty uchwał Rady Miejskiej w Tarnowie dotyczące nauki, kultury, sportu i ekologii, prowadzi działalność informacyjno-doradczą oraz odpowiada za współpracę z samorządami uczniowskimi.

(ah)